Зробити пожертву
Укр / Eng
06.04.18

Як відомо, відповідно до норм чинного законодавства всі соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам здійснюються виключно через АТ «Ощадбанк». Також переселенці мають періодично проходити фізичну ідентифікацію безпосередньо у відділеннях АТ «Ощадбанк».

БФ «Право на захист» разом з іншими правозахисними організаціями неодноразово вказував, що дані норми є дискримінаційними щодо ВПО,  адже переселенці обмежуються в праві самостійно обирати банк в якому вони хочуть отримувати свої виплати.

Однак на всі надіслані запити відповідь держслужбовців була однаковою: АТ «Ощадбанк» є  найбільшим за кількістю відділень серед усіх банків України, тож дана норма забезпечує вільний доступ переселенців до своїх виплат.

Тому для всіх дійсно несподіваною стала новина про те, що  у схваленій Кабінетом міністрів України стратегії розвитку державного «Ощадбанку» на 2018-2022 роки передбачено значне скорочення  кількості відділень, яке, насамперед, торкнеться відділень у сільській місцевості.

Отже ВПО знову стануть заручниками ситуації, коли банк, до якого вони прив’язані  нормами законодавства і в який мають обов’язково звернутися щонайменше один раз на рік, зникне з їхнього населеного пункту. Тож переселенці змушені будуть їхати в інші населенні пункти, щоби здійснювати банківські операції з їхніми виплатами, або ж відстоювати величезні черги у ще поки наявних відділеннях.

Нагадаємо, 14 березня 2016 року були внесені зміни до Постанови «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», які  розширюють повноваження АТ «Державний ощадний банк України» щодо припинення соціальних виплат для внутрішньо переміщених осіб у разі не проходження ними фізичної ідентифікації.

БФ «Право на захист» вбачає за необхідне розширення переліку банків в яких ВПО можуть отримувати свої соціальні виплати, а також закликає Кабінет Міністрів України внести відповідні зміни до постанови № 637  «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» від 5 листопада 2014 р., яка суттєво обмежує право ВПО на отримання пенсії та соціальних виплат.[boc_img_gallery columns=”2″ fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”6080,6082″]