Зробити пожертву
Укр / Eng
20.07.17

Регіональні команди БФ «Право на захист» продовжують фіксувати випадки, коли УСЗН висувають додаткові вимоги для взяття на облік ВПО.

Зокрема ряд випадків був виявлений в Донецької області Так, у м. Мар’їнка співробітники УСЗН відмовили у видачі довідки ВПО, аргументуючи це небезпечністю місцеположення будівлі за адресою проживання і неможливості проведення перевірки місця проживання.

Також у Мар’їнському районі для видачі довідки особі, яка перемістилась в межах міста Красногорівка (населений пункт, що знаходиться близько до лінії розмежування), співробітники Управління соцзахисту вимагають додавати акт обстеження покинутого житла із висновком про можливість проживання в ньому, тоді як місцева ВЦА такі акти надати не може.

У м. Селідове коли за однією адресою вже зареєстровані або намагаються зареєструватися більш ніж три ВПО, вимагають присутності власника житла.

У Нікольському районі співробітники УСЗН відмовляють у взятті на облік переселенцям, якщо за зазначеною адресою зареєстровано понад 5 осіб.

УСЗН в смт. Біловодськ Луганської області вже більше 2 місяців не здійснює прийом переселенців, які звертаються вперше. Така ситуація обумовлена нестачею працівників і обмежує доступ ВПО до реєстрації та, відповідно, виплат.