Зробити пожертву
Укр / Eng
11.08.22

Ми завжди раді, коли результат нашої роботи без перебільшення спрощує життя тисячам українців! Кілька місяців адвокаційна команда БФ “Право на захист” наголошувала на необхідності визнання українських водійських посвідчень за кордоном.

Звернення наших колег до міжнародної спільноти та урядів країн Європейського Союзу підтримали HIAS Europe та ECRE.  Увагу до необхідності визнання українських посвідчень Фонд також привернув під час слухання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів..

А вже в кінці липня набув чинності Регламент користування українськими національними посвідченнями водія в країнах ЄС. Зміни стосуються лише осіб, які користуються тимчасовим або належним захистом у країнах ЄС. 

Цей документ встановлює спеціальні правила щодо протермінованих, втрачених або викрадених українських посвідчень водія. 

“Визнання українських водійських посвідчень у ЄС передбачає так званий “транспортний безвіз”, що Україна та ЄС підписали 29 червня. Це дуже важливий крок у всебічному сприянні забезпечення свободи пересування утікачів з України в Європейському Союзі”, – повідомила адвокаційна координаторка БФ «Право на захист» Тетяна Лузан.

 Отже, від кінця липня у таких країнах: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Швеція, Чехія — можна:

  • користуватися українським посвідченням водія без необхідності його обміну протягом всього періоду перебування під захистом, а не лише впродовж 6 місяців;
  • користуватися українським посвідченням водія старого зразка, яке оформлене лише кирилицею і не має терміну дії, без необхідності мати додатково завірений переклад або міжнародне посвідчення водія;
  • користуватися українським посвідченням водія навіть у разі закінчення терміну його дії у 2022 році (це є актуальним для посвідчень виданих вперше з терміном дії 2 роки) та ін.

Про інші зміни правил щодо українських посвідчень водія для біженців у країнах ЄС читайте за посиланням на сайті українського уряду.

Нагадаємо, що раніше термін дії українських водійських посвідчень відрізнявся в різних країнах, і люди повинні були подавати заявки на національний аналог через певний час.