Зробити пожертву
Укр / Eng
19.03.18

Правозахисники, громадські активісти і переселенці провели біля Верховної Ради України акцію «Невидимі виборці» з вимогою ухвалення законопроекту щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Учасники акції намагалися привернути увагу громадськості й політиків до відсутності права голосу у ВПО та трудових мігрантів на місцевих виборах, адже розгляд відповідного законопроекту народні депутати відкладають уже рік.

Саме 27 березня виповниться рік, як у ВРУ зареєстровано законопроект №6240 про виборчі права переселенців та трудових мігрантів, а 19 березня 2018 року – остання Погоджувальна рада, коли депутати вирішують, які законопроекти розглядатимуться на пленарному тижні.

Законопроектом №6240, зокрема, передбачається визначати членство у територіальній громаді за виборчою адресою, а не за місцем реєстрації, що дозволить ВПО, трудовим мігрантам і особам без реєстрації брати участь у місцевих виборах.

«Вже понад чотири роки поруч з нами проживають переселенці. Вони сплачують податки в місцевий бюджет, їхні діти ходять до школи, дуже часто ВПО мають активну громадську позицію, але впливати на місто чи свій район не можуть, бо не мають права голосу на місцевих виборах, – зазначила Анастасія Одінцова,  правовий аналітик БФ «Право на захист». – Вони невидимі для місцевих депутатів, бо не зможуть їх обрати. Ми сподіваємося, що зазначений законопроект найближчим часом буде розглянутий і дана дискримінація буде усунута».

Організатором акції «Невидимі виборці» на підтримку Законопроекту №6240 став Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» разом з Громадянською мережою ОПОРА, БФ «Право на Захист», Донбасс SOS, Крим- SOS, Восток SOS, Благодійним фондом допомоги батальйону «Донбас», Регіональним центром прав людини, Українською Гельсінською спілкою з прав людини – УГСПЛ, Центром інформації про права людини.