Зробити пожертву
Укр / Eng
19.01.18

Чи пам’ятаєте ви, коли Президентом України було подано до Верховної ради проект Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях»? А ось правові експерти БФ «Право на захист» точно можуть сказати, що сталося це 05.10.2017р. Адже саме тоді вперше аналітичним відділом був зроблений аналіз тексту  й опису всіх основних недоліків, які необхідно змінити.

Згодом, коли текст був змінений редакцією профільного комітету, наші правові  експерти  спільно з представниками інших правозахисних організацій підготували аналіз цих змін і розпочали адвокаційну кампанію.  Звернення до спікера Верховної Ради А. Парубія,  голови Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Г. Немирі,  міжнародних неурядових організацій та голів усіх парламентських фракцій, а також чисельні інтерв’ю  та коментарі  для представників ЗМІ – ми писали, роз’яснювали, доводили, намагалися зробити все можливе, аби бути почутими.

На жаль, на деякий час адвокаційну кампанію довелося припинити, адже текст законопроекту, до якого продовжували вноситися зміни, не був доступний представникам правозахисних організацій.

Але не зважаючи на це під час зустрічей із представниками міжнародних організацій правові експерти БФ «Право на захист» продовжували  максимально докладно висвітлювати ті загрози, які несе в собі законопроект №7163. Ми все ще сподівалися бути почутими.

Аж ось, текст до другого читання був оприлюднений. Саме тоді з’ясувалося, що він суттєво відрізняється від тексту, підготовленого на засіданні профільного комітету з питань національної безпеки та оборони від 17.11.2017 р.

Сприйнявши це як новий виклик,  наші правові експерти оперативно підготували аналіз змін: «Законопроект 7163: загроза порушенню прав людини та роботі гуманітарних організацій. Що криється у законопроекті про реінтеграцію Донбасу?». І знову спільно з іншими правозахисними організаціями ми розпочали адвокаційну кампанію. І знову  було підготовлено звернення до Верховної Ради України, надано декілька  інтерв’ю представникам  ЗМІ,  проведено  прес- конференцію.  та підготовано інфографіку. Ми намагалися максимально широко поінформувати народних депутатів України,  міжнародні організації та громадськість про ризики, що містяться в зазначеному законопроекті.

Нам вдалося заручитися підтримкою народних депутатів і в перший день голосування законопроекту №7163 неймовірними зусиллями БФ «Право на захист» та інших правових організацій інфографіка була поширена в залі Верховної Ради й у кулуарах.

На жаль, учора, 18 січня, законопроект №7163, який може призвести до порушення прав і свобод людини не тільки в зоні конфлікту, а й по всій Україні, був прийнятий.

Але ми, БФ «Право на захист», не здаємося.

Ми маємо намір підготувати звернення до адміністрації Президента з проханням накласти вето на цей законопроект і відправити його на доопрацювання.

Ми й далі готові відстоювати права людини.[boc_img_gallery fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”5855,5864,5865″]