Зробити пожертву
Укр / Eng
07.06.18

Мальовничий Станично-Луганський район багатий на садові товариства. Тут їх називають дачами. На своїх ділянках люди вирощують овочі, фрукти, ягоди… Свого часу будинки обладнували для проживання влітку. З початком військового конфлікту багато родин перемістилися до цих будиночків з неконтрольованої Урядом України території. Відразу довелося вирішувати питання з опаленням. Сьогодні, здебільшого, це будинки, де люди мають можливість проживати цілий рік.

Отримати довідку ВПО в таких будинках – не проблема. Підстав для відмови нема. Проте отримувати адресну допомогу люди можуть лише пройшовши суди. УСЗН для призначення такої допомоги вимагають технічну документацію на будинки, якої в людей, найчастіше, з різних причин просто нема.  Така вимога УСЗН не правомірна, адже вона не передбачена постановою КМУ №505. Також судова практика показує, що дії посадовців не правомірні.

У таких поселеннях мешкають переважно пенсіонери, які не мають можливості самостійно вирішувати свої проблеми. Та й пенсії на все не вистачає.

Так, 68-річна пані Марія проживає зі своєю 89-річною матір`ю. Мати жінки – інвалід, прикута до ліжка. Марія Іванівна кожні 6 місяців мусить подавати позов до суду, аби мати адресну допомогу, гарантовану державою. Наразі для жінки вже є третє позитивне рішення.

На сьогодні юристи БФ «Право на захист» мають 8 судових рішень, що винесені на користь переселенців. На розгляді знаходяться ще 6.

Проте УСЗН Станично-Луганського району продовжує практику відмов у наданні адресної допомоги ВПО, що мешкають у садових товариствах.

Партнери БФ «Право на захист» із ГМ «Проліска», починаючи роботу  на Луганщині, також звернули увагу на цю проблему.

«Сьогодні ми провели чергову зустріч із мешканцями садового товариства з обнадійливою назвою «Мрія», – розповідає Ігор Пашнєв, юрист Сєвєродонецького офісу БФ «Право на захист». – Ми  ще раз пояснили переселенцям, що необхідно зробити для отримання адресної допомоги. Розповіли, чим саме можуть допомогти юристи БФ «Право на захист».

Щиро сподіваємося, що мрії тепер у «Мрії» почнуть здійснюватися. Хоча б про державну підтримку… Нехай і через суд.

[boc_img_gallery fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”6260,6283,6284″]