Зробити пожертву
Укр / Eng
08.06.18

Серед величезного пласту законодавства мало якому закону випадає нагода стати доленосним для тисяч людей.  Ще рідше так трапляється з підзаконними актами, які мають на меті врегулювати, в основному, технічні деталі реалізації норм законів.

Саме сьогодні виповнюється 2 роки з дня прийняття Кабінетом Міністрів України постанови №365, яка є унікальною за своєю суттю та змістом.

Цією постановою встановлено норми, що суперечать Закону, питання її неконституційності знаходиться на розгляді в Конституційному Суді України, а  в судах розглядаються чотири позови про визнання її положень незаконними та нечинними.

Але одним із найвагоміших «досягнень» постанови є її вплив на життя сотень тисяч людей.

Прямими наслідками застосування постанови впродовж двох років є позбавлення майже 300 тисяч пенсіонерів єдиного джерела доходу, а опосередкованими – відчай, зневіра, потрапляння в пастку шахраїв, відсутність можливості нормального харчування та лікування, передчасний відхід у вічність.

Отже, цього дня 2 роки тому Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову №365.

За цей час до БФ «Право на захист» звернулися тисячі пенсіонерів. Комусь вдалося вирішити питання відновлення пенсій самостійно, інші – довірилися нашим спеціалістам та ініціювали захист своїх прав у суді.

  БФ «Право на захист» за 2 роки забезпечив ведення 528 судових справ, з яких в судах першої інстанції  345 завершено успішно, 15 – неуспішно. Додатково, у 21 справі виплата коштів була відновлена не дочекавшись судового рішення.

  149 справ було розглянуто по суті судами апеляційної інстанції, з яких 139 на користь пенсіонерів, 10 – на користь управлінь ПФУ.

До Верховного Суду надійшло 66 касаційних скарг.

У 9 справах Верховний Суд виніс рішення на користь пенсіонерів.

У розгляді двох справ було відмовлено і відповідні скарги було направлено до Європейського суду з прав людини.

Наразі в судах знаходяться на розгляді 182 справи: 147 – в судах першої інстанції, 15 – апеляційної, 20 – касаційної.

До речі, процес розгляду у понад 100 справах призупинено до винесення Верховним Судом остаточного рішення по зразковій справі № 80540218. Розгляд зразкової справи, інтереси позивача в якій представляють адвокати БФ «Право на захист», відбувся 3 травня поточного року. Кілька днів тому управлінням ПФУ було подано апеляційну скаргу, відповідно, справа буде розглядатися Великою Палатою Верховного Суду.

А, отже, позивачам в аналогічних справах залишається лише одне – чекати. Але чи довго може чекати літня людина, яка не має засобів до існування?

Поки пенсіонери в з надією очікують набрання законної сили рішенням, Міністерство соціальної політики нанесло удару в спину, затвердивши не менш незаконні й дискримінаційні норми та прийнявши постанову №335. Відповідно до неї неотримані пенсії, які зобов’язаний буде виплатити ПФУ після ухвалення відповідних рішень суду, виплачуватися не будуть, оскільки в нормі прописано, що виплати будуть здійснюватися за спеціальним порядком якого не просто ще не існує, але й не відомо, коли він буде створений і затверджений.

Тому знову ж юристи БФ «Право на захист» очікують нових позовів і, звичайно, нових перемог у судах. А сьогодні, у день річниці постанови №365, ми від усього серця бажаємо, щоб ця річниця була її останньою.

Тож з річницею!