Зробити пожертву
Укр / Eng
12.12.16

З настанням зими стає зрозуміло, що дуже багато людей залишається сам на сам з холодами та негодою. У неопалюваних чи навіть зруйнованих будинках переселенці та особи, що постраждали внаслідок конфлікту, намагаються дочекатися весни та тепла.

Співробітники Сєвєродонецького офісу БФ «Право на захист» нещодавно відвідали дві родини  і передали їм речі, які допоможуть пережити холоди, що наступили.

Олена Петрівна*  разом з дванадцятирічною онукою мешкають у смт. Станиця Луганська у зруйнованому внаслідок обстрілу будинку. Снаряд влучив у будинок саме тоді, коли жінка перебувала вдома. Її поранену та непритомну рятувальники витягли з-під завалів та відправили до реанімаційного відділення обласної лікарні.

Через кілька місяців, коли Олена Петрівна повернулася додому після реабілітації, гуманітарні організації надали матеріали для ремонту будинку. Нажаль, жінка немає достатньо коштів для відновлення житла, тому ремонт зробила частково, а відновити глиняну піч, за допомогою якої вона опалювала приміщення та готувала їжу, так і не вдалося. З настанням холодів бабуся з онукою  ночують у бомбосховищі, тому що у хаті мінусова температура.

Щоб була можливість готувати їжу на старенькій одноконфорочній електропечі, тимчасово у будинок підведено один електропровід та відремонтовано розетку.

Передані теплі ковдри та електропіч допоможуть Олені Петрівні з онукою зігрітися та зекономити час на приготування їжі.

Володимир Олександрович* разом з дружиною мешкає у дачному будиночку у селі Тепле. Зовсім не пристосований до опалення, не утеплений,  будинок використовувався подружжям  тільки у літній період. У Луганську у чоловіка та дружини залишилася квартира, тож виплати для ВПО вони не отримують. Все літо подружжя харчувалося тим, що виросло на городі.

З настанням холодів у будинку стало навіть холодніше, ніж на вулиці. Але у подружжя немає коштів на придбання хоч якогось опалювального приладу.

Тож передана піч булер’ян, яка призначена для автономного опалення приміщень, допоможе родині швидко та безпечно зігріти будиночок у зимовий період.

Допомога надана в рамках проекту «Адвокація та правова допомога ВПЛ», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Допомога надається найбільш вразливим ВПО та особам, постраждалим від конфлікту, виявленим співробітниками Проекту під час моніторингу.

*І’мя змінено.

[/vc_column_text][boc_img_gallery columns=”4″ fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”4003,4004,4005,4002″]

[/vc_column_text]