Зробити пожертву
Укр / Eng
14.01.19

Ольга — переселенка з Донецька. Дівчина страждає на діабет і має інвалідність. У листопаді 2014 року вона переїхала жити до м. Селідове Донецької області. Відтоді їй уже чотири рази призупиняли виплату пенсії з інвалідності.

Уперше це сталося у квітні 2017-го. Виплату пенсії призупинили через потрапляння до списків системи «Аркан». Ольга здивувалася, адже востаннє їздила до рідного Донецька рік тому, тож подала позов до суду, який залишився без розгляду, а виплати пенсії поновили до винесення рішення. Понад рік пенсію виплачували, та в травні 2018, посилаючись на списки системи «Аркан» і довге перебування на неконтрольованій Урядом України території, знов призупинили. «Тоді я написала заяву до Головного центру обробки спеціальної інформації Держприкордонслужби (ДПСУ), де отримала відповідь, що в базі взагалі не збереглися дані про перетин КПВВ, — розповідає Ольга, — У травні 2018 року до мене прийшли з Управління Пенсійного фонду України (ПФУ), склали акт і відновили виплату пенсії».

Та вже за місяць виплати знову припинилися через ту ж таки систему «Аркан». Дівчина вирішила перетнути лінію зіткнення через КПВВ «Мар’їнка», аби в базі ДПСУ зафіксували факт її перебування на контрольованій Урядом України території. Однак виплата пенсії так і не була відновлена, у зв’язку з чим Ольга змушена була повторно звертатися з позовом до суду для відновлення порушених прав. За п’ять місяців, у листопаді, ПФУ до рішення суду відновив виплату пенсії. «Я сподівалася, що мої муки закінчилися і я отримуватиму пенсію без перебоїв», — говорить дівчина. Однак уже в січня 2019 року її знову позбавили виплат.

Оскільки більшу частину коштів Ольга витрачає на ліки, вона вважає дії представників ПФУ щодо себе знущанням. «Не розумію, скільки ще судових рішень на мою користь має бути ухвалено, щоби я могла безперешкодно отримувати пенсію», — говорить вона.

Через постійне хвилювання в дівчини піднявся тиск, її доправили до лікарні, де Ольга перебуває вже декілька днів.