Зробити пожертву
Укр / Eng
22.09.17

БФ «Право на захист» вже повідомляв про те, що у східних областях переселенцям, які проходять фізичну ідентифікацію в Ощадбанку,  нав’язуються платні операції/послуги або стягнення оплати за послуги, які мають бути безоплатними.

У листі Ощадбанку від 23.09.2017 р., який було надіслано у відповідь на офіційний запит БФ «Право на захист», зазначено, що «проведення фізичної ідентифікації  внутрішньо переміщених осіб здійснюється в установах Банку виключно на безоплатній основі без необхідності отримання ними інших послуг з числа тих, які надаються Банком».

Попри це нам продовжує надходити інформація про неправомірні вимоги сплатити за операції/послуги під час проходження фізичної ідентифікації. Тож наразі можна з впевненістю сказати, що співробітники Ощадбанку систематично порушують інструкції свого ж банку і такі порушення є повсюдним явищем.

Так, у Маріуполі, Нікольському районі Донецької обл. та Ізюмському район Харківської обл. співробітники Ощадбанку задля проходження фізичної ідентифікації вимагають оформлення страхового поліса, вартість якого складає 15 грн,  а у Дніпровському та Шевченківському районах Запоріжжя переселенці вимушені зараз сплачувати за проходження фізичної ідентифікації 50 грн – кошти за страховий поліс, який їм непотрібний!

Крім того, ВПО  з Донецької обл. повідомляють про те, що у Покровську  за зміну ПІН-коду  з використанням самої платіжної картки  необхідно сплатити 10 грн, а у м. Курахове додатковою умовою проходження фізичної ідентифікації  є надання копій паспорту та ІПН.

Кабмін зобов’язав переселенців проходити фізичну ідентифікацію.  Уникнути цієї процедури не має можливості. Але, насамперед, від цього страждають пенсіонери, а після змін, затверджених постановою КМУ 689, можливо, і ті, хто отримує будь-які соціальні виплати.

БФ «Право на захист» неодноразово звертав увагу на те, що  найбільш простою та доступною процедурою для проходження ВПО фізичної ідентифікації є перевірка залишку через касовий платіжний пристрій ПОС-термінал (тобто виконання операції, яка передбачає введення особою ПІН-коду). Тим самим можна уникнути сплати за операції, у яких ВПО-пенсіонери не мають потреби.

БФ «Право на захист»  розпочав комунікацію з Ощадбанком для вирішення означеної проблеми та продовжує відстежувати ситуацію для виявлення фактів порушення правил обслуговування ВПО протягом свого поточного моніторингу.

Якщо ви зіткнулися з неправомірними вимогами сплатити за операції/послуги під час проходження фізичної ідентифікації, будь ласка, звертайтеся на гарячу лінію БФ «Право на захист»:

+38 (098) 597 64 72
+38 (099) 507 50 90
+38 (063) 496 80 88

пн – пт з 9:00 до 18:00

*фото із Станиця Луганська