Зробити пожертву
Укр / Eng
11.04.18

Прем’єр-міністр України доручив доопрацювати проект змін до постанови Уряду №268 вмісячний термін.

Сьогодні на засіданні Уряду був розглянутий довгоочікуваний проект змін до Постанови № 268 Уряду «Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів».

Над змінами працювала робоча група при Міністерстві соціальної політики, утворена відповідно до Наказу Міністерства соціальної політики України № 719 від 28 квітня 2017 року.

Під час виступу народним депутатом Ю. Павленком було зазначено, що з моменту прийняття акта тільки 9 дітей були визнані постраждалими внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Після року роботи над проектом змін до акта, яка проходила за активної участі експертів неурядових організацій, в тому числі БФ «Право на захист», Міністр соціальної політики А. Рева продовжує стверджувати, що процес визнання дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, необхідно «верифікувати» шляхом встановлення факту кримінального злочину щодо кожної дитини.

В свою чергу прем’єр-міністр України В. Гройсман зазначив, що безперечно всі діти, які проживали на окупованій території під час військових дій, є травмованими і постраждалими, тож запропонував, щоб постановою був визначений механізм як визнати цих дітей постраждалими від військових дій Російської Федерації на Донбасі. Проект змін доручено доопрацювати протягом тижня.

БФ «Право на захист» висловлює сподівання, що громадськість буде залучена до процесу доопрацювання документу та процедуру надання статусу нарешті  буде спрощено.