Щодня особи, які перетинають лінію зіткнення через існуючі КПВВ, стикаються з проблемою відсутності інформації щодо, самого процесу перетину. На інформаційну лінію БФ «Право на захист» регулярно надходять дзвінки з питаннями про перелік необхідних документів для перетину КПВВ, дозволені для перевезення речі, подовження терміну дії перепустки, відсутність довіреності під час перевезення дитини з контрольованої Урядом України території на неконтрольовану, а також контактів за якими можна звернутися зі скаргами або питаннями до відповідальних органів влади тощо.
Виникнення таких питань не дивне, адже під час регулярного моніторингу співробітники БФ «Право на захист» на всіх КПВВ фіксують повну або часткову відсутність інформаційних стендів.
БФ «Право на захист» неодноразово наголошував на тому, що забезпечення вільного доступу до інформації може суттєво полегшити життя усіх сторін, причетних до процесу перетину КПВВ.
Варто зазначити, що у вересні у рамках програми «Радник», яка що була започаткована Міністерством соціальної політики, на діючі КПВВ було передано 16 інформаційних стендів з матеріалами про перетин лінії зіткнення, процедури отримання соціальних послуг, статусу ВПО. Окрім інформації щодо деталей офіційних процедур, на стендах також розміщені рекомендації щодо перевірки фактів на правдивість від Stopfake – журналістської ініціативи, що займається верифікацією інформації та посиленням медіаграмотності аудиторії.
БФ «Право на захист» вітає позитивні зміни у напряму підвищення інформованості громадян щодо процедур, ініційованих державними органами, і звертає увагу на доцільність встановлення таких стендів у місцях, найбільш зручних для ознайомлення з інформацією.