Зробити пожертву
Укр / Eng
10.08.16

Представники Маріупольського офісу БФ «Право на захист» здійснили виїзд до смт. Новотроїцьке Волноваського району Донецької області. Цей населений пункт відноситься до так званої «сірої зони». Під час виїзду юристці Дар’ї Заярній та моніторам Тетяні Воробйовій та Сніжані Лук’яновій вдалося поспілкуватися із переселенцями, які перебували на КПВВ «Новотроїцьке».

Більшість внутрішньо переміщених осіб зацікавлена у спрощенні порядку перетину кордону в зоні проведення АТО. Воно і недивно з огляду на те, що людям, в тому числі похилого віку, аби лише пройти КПВВ, доводиться вистоювати в черзі під палаючим сонцем по декілька годин.

Перебуваючи на КПВВ «Новотроїцьке», співробітниці БФ «Право на захист» надали переселенцям, які звернулися за консультацією, необхідні роз’яснення із питань вступу у спадщину, отримання електронних дозволів для переміщення особи в районі проведення АТО, переоформлення пенсії тощо.

Також під час виїзду правозахисники відвідали Новотроїцьку селищну раду та поспілкувались із мешканцями смт. Новотроїцьке, які постраждали від бойових дій в період проведення АТО.

До правозахисників звернулась пенсіонерка, житло якої постраждало від обстрілу. Результатом розриву снаряду стали знівечені двері та дах, посічені ворота, вибиті вікна та, що найстрашніше, – переляк на все життя у мешканців цього будинку.

Спеціалісти проекту роз’яснили жінці порядок дій, необхідних для захисту її порушених майнових прав. Однак, як і більшість постраждалих від конфлікту осіб, окрім юридичної допомоги, вона потребує, в першу чергу, матеріальної підтримки та соціального захисту з боку держави.