Зробити пожертву
Укр / Eng
07.08.18

Нещодавно на гарячу лінію БФ «Право на захист» звернулися бійці Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) і повідомили, що на КПВВ «Майорське» вже чотири дні живе жінка. За їхніми словами, вона не орієнтується в часі (не знає, який зараз день, місяць і рік), запевняє, що їде до Донецька на роботу й не має жодних документів, які б засвідчували її особу.

Дмитро Саєнко, монітор Слов’янського офісу БФ «Право на захист», розповідає: «Ми з колегами одразу ж виїхали на місце, поспілкувалися з жінкою, надали їй консультацію щодо оформлення документів. Під час розмови виявилося, що вона має із собою довідку з психіатричної лікарні м. Слов’янська. Ми зв’язалися з головним лікарем закладу. Він пригадав пацієнтку й погодився прийняти її для продовження терапії, допоміг з організацією консультації психіатра із найближчого Торецька».

Окрім довідки, жінка мала при собі телефонні номери знайомих, утім вони були або неправильно записані, або телефони не відповідали. Увесь час перебування на КПВВ жінка отримувала прихисток в облаштованому наметі ДСНС, а військові ділилися з нею їжею. Утім вона дуже зраділа, коли опинилася в лікарні. Там жінка пробуде ще два тижні.