Зробити пожертву
Укр / Eng
25.07.17

Будучи вже у дуже поважному віці, Лідія Олександрівна* із початком військового конфлікту вирішила не залишати рідну домівку у Макіївці. Але у 2015-му році їй припинили виплату пенсії, і єдиним виходом було – стати на облік ВПО, тож родичі вивезли стареньку на підконтрольну територію. Лідія Олександрівна отримала довідку та переоформила пенсію, а потім захотіла повернутися до свого будинку у Макіївці, де «усе своє».

У травні 2016-го року жінці знову припинили нарахування пенсії. Цього разу – через списки СБУ. А у червні Уряд прийняв Постанову №365, якою передбачені численні перевірки власників довідок ВПО, навіть тих, які стали заручниками недосконалого законодавства і стали на облік лише для того, щоб отримувати заслужену пенсію.

У 2017-му році родичі Лідії Олександрівни поновили спроби домогтися справедливості у цьому питанні. Тоді ж вони дізналися, що БФ «Право на захист», неодноразово вигравав судові справи щодо відновлення пенсійних виплат. У липні рідні знову привезли стареньку на підконтрольну територію і звернулися до БФ «Право на захист» за допомогою. Юристи фонду провели досудову підготовку, зібрали необхідні документи. Але у той день, коли збиралися подавати позов до суду, подзвонила невістка старенької та повідомила, що жінка померла. За декілька днів до цього їй виповнилося 88 років. Через сумнозвісну Постанову №365 останній рік свого життя старенька не отримувала пенсію.

БФ «Право на захист» неодноразово заявляв, що процедури відновлення та призначення соціальних виплат і пенсій переселенцям і контролю за ними, затверджені постановою №365, порушують Конституцію і закони України, міжнародні стандарти прав людини та є відверто дискримінаційними.

У серпні 2016 року БФ «Право на захист» подав позов до суду проти Кабінету Міністрів України із вимогою визнати цю постанову незаконною і нечинною. Проте, упродовж року розгляд справи постійно затягувався, відбулось лише кілька засідань, а розгляд справи по суті призначено на 25 липня 2017 року.

*Ім’я жінки змінено