Зробити пожертву
Укр / Eng
15.02.17

У м. Павлоград Дніпропетровської області суд задовольнив 2 позови переселенок, яким у листопаді ПФУ припинив виплачувати пенсію, посилаючись на Постанову Кабміну №365. Жінки звернулись до БФ “Право на захист”, де їм допомогли зібрати необхідні документи, подати позови та виграти обидві справи.

Павлоградським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду в обґрунтування правомірності своїх дій та рішень було зазначено, що вони керувалися положеннями Постанови КМУ №У 365, якою передбачено можливість припинення соціальних виплат (в даному випадку пенсії) у разі скасування дії довідки ВПО через тривалу відсутність (понад 60 діб) за місцем проживання ВПО.

На думку суду, припинення виплати пенсії ВПО у даному випадку суперечить принципам, наведеним в Законі України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Пенсія за віком, за вислугу років та інші її види, що призначаються у зв’язку з трудовою діяльністю, заслужені попередньою працею і є однією з форм соціального захисту. Цим визначається зміст і характер обов’язку держави стосовно тих громадян, які набули право на одержання пенсії.

“Держава, відповідно до конституційних принципів, зобов’язана гарантувати право громадянина на одержання призначеної йому пенсії незалежно від того, де проживає особа, якій призначена пенсія, – наголошує Ольга Меркулова,
юрист БФ “Право на захист”
, яка вела справи переселенок – Таким чином, зміна пенсіонером місця проживання не може бути підставою для позбавлення його конституційного права на отримання соціального захисту, в даному випадку – отримання пенсії”.

Суд задовольнив позови обох переселенок та визнав дії Павлоградського об’єднаного управління Пенсійного фонду України протиправними, а також зобов’язав відновити виплати пенсії з 1 листопада 2016 року.

“Позиція БФ “Право на захист” щодо цієї категорії справ базується на двох головних чинниках: вищій силі закону над підзаконними нормативно-правовими актами та відповідних рішеннях ЄСПЛ за аналогічними справами, – зазначила
Юлія Трало, координатор з питань надання правової допомоги БФ “Право на захист”. – Кожна із таких справ є надзвичайно важливою, адже кожен задоволений позов є підтвердженням того, що постановою № 365 Кабінет Міністрів України значно обмежив гарантовані законом права пенсіонерів, а отже такі дії щодо призупинення пенсійних виплат суперечать чинному законодавству”.