Зробити пожертву
Укр / Eng
21.07.22

Днями відбулися зустрічі фахівців мобільних груп психосоціальної підтримки БФ «Право на захист» з представниками Жовтоводської та Новомосковської громад. 

Наші колеги з мобільних груп піклуються про те, щоб українські міста були достатньо укомплектовані засобами психічного здоров’я й психосоціальної підтримки для ВПО та інших уразливих груп. Все для того, аби населення було краще захищено від психологічної шкоди, спричиненої війною. Для цього наші колеги надають допомогу та навчання місцевим зацікавленим сторонам у приймаючих громадах щодо психосоціальної підтримки в кризових ситуаціях. 

Зустрічі пройшли з чималою кількістю учасників. З боку Новомосковської громади були присутні керівники Управління праці та соціального захисту населення, Територіального центру соціального обслуговування, а також представники міської влади, а з боку Жовтоводської – співробітники:

  • відділу підтримки сім‘ї та координації надання соціальних послуг Управління праці та соціального захисту населення;
  • відділу освіти, відділ молоді та спорту Жовтоводської міської ради;
  • КЗ «Центр надання соціальних послуг Жовтоводської міської ради»;
  • Жовтоводського ліцею;
  • ГО «Нове життя Жовті Води».

“Ми обговорили шляхи співробітництва органів громад з фондом «Право на захист» в рамках проєкту, а також освітні потреби фахівців у громадах. Серед них, зокрема, такі актуальні запити як так зване «професійне вигорання» спеціалістів, спричинене збільшенням навантаження на них, робота з людьми в стані сильного стресу, особливості роботи з дорослими та дітьми-ВПО, допомога в адаптації до життя на новому місці тощо. Ми також обговорили проведення тренінгів із психосоціальної підтримки для представників вищезазначених установ”, – пояснює Олексій Істомін, координатор мобільних груп проєкту.

Нагадаємо, мобільні групи психосоціальної підтримки у “Право на Захист” – команди фахівців, які надають профільну допомогу постраждалим від війни. Професійні психологи та соціальні працівники під керівництвом своїх координаторів активно працюють з травня цього року: разом вони вже здійснили понад триста виїздів у Дніпропетровській та Чернівецькій областях, приходячи на допомогу тим, хто її потребує.

Мобільні групи діють в рамках проєкту БФ “Право на захист” у партнерстві з ACTED Ukraine «Підвищення cтійкості та спроможності до подолання труднощів найбільш вразливими домогосподарствами, що постраждали від конфлікту на Сході України».