Зробити пожертву
Укр / Eng
19.12.17

У понеділок, 18 грудня, із реактивних систем залпового вогню «Град»  був обстріляний населений пункт Новолуганське, в результаті  чого постраждали мирні жителі: було травмовано 8 людей, серед них одна дитина.

За інформацією, яку сьогодні отримали співробітники БФ «Право на захист» у Світлодарській лікарні, з 8 постраждалих, яких було доставлено з смт Новолуганського, дитину батьки забрали додому, 4 людей, що перебувають важкому стані, направлено до реанімації у ЦРЛ Бахмута, 3 людей, які отримали неважкі осколкові травми, залишаються у лікарні. Постраждалі отримали медичну допомогу, відходять від наркозу після операцій, перебувають у стані посттравматичного шоку.

Також стало відомо про пошкодження 50 будинків у Новолуганському,  у тому числі шкіл, дитячого садка та фельдшерсько-акушерського пункту. Пошкоджено лінії електропередач і газопровід, тому в селищі частково нема світла і тепла. Наразі вживаються негайні заходи з евакуації місцевих мешканців та локалізації пожеж, що виникли внаслідок терористичних обстрілів.

БФ «Право на захист» глибоко занепокоєний посиленням військових дій у містах та селищах, де мешкає цивільне населення. Ми вважаємо неприпустимим, коли у результаті обстрілів страждають мирні люди та пошкоджуються будівлі й громадянська інфраструктура.

Співробітники БФ «Право на захист» регулярно відвідують Новолуганське, надаючи безоплатні юридичні консультації та допомогу постраждалим від конфлікту особам, що були виявлені під час моніторингу. Тож  БФ «Право на захист» продовжує відстежувати ситуацію у Новолуганському та буде повідомляти у разі надходження нової інформації.

Фото з відкритих джерел