Зробити пожертву
Укр / Eng
16.11.18

БФ «Право на Захист» підготував моніторинговий звіт «Перетин лінії зіткнення через КПВВ» за жовтень 2018 р.

В основу звіту покладено дані, зібрані в жовтні 2018 року протягом 44 візитів на п’ять КПВВ. Більше статистичних даних можна побачити за посиланням. На цей звітний період вплинуло проведення ремонтних робіт на КПВВ «Новотроїцьке» та «Станиця Луганська».

Загальне демографічне співвідношення залишається відносно стабільним протягом всіх етапів опитування. Жінки, старші за 60 років, становлять переважну більшість респондентів.

Реконструкція КПВВ «Новотроїцьке» та «Станиця Луганська» продовжувалася протягом усього звітного періоду. Дорожні роботи проводилися на КПВВ «Гнутове».

Черги на КПВВ «Станиця Луганська» суттєво зменшилися, оскільки кількість автоматизованих робочих місць із перевірки документів та співробітників Державної прикордонної служби була збільшена в вересні в межах проведення реконструкції. Кількість робочих місць на КПВВ з боку КУУТ зросла з 10 до 20 в обох напрямках.

Більшість респондентів (58%) витрачали від 4 до 5 годин на перетин лінії зіткнення. Найбільше часу займав перетин лінії зіткнення через КПВВ «Мар’їнка». Тривалість проходження КПВВ «Станиця Луганська» була найменшою.

Звіт містить інформацію, зібрану протягом жовтня Благодійним Фондом «Право на захист» у межах опитування на п’яти контрольних пунктах в’їзду-виїзду (КПВВ) на неконтрольовані Урядом України території, що регулярно проводиться з червня 2017 року. КПВВ розташовані в Донецькій («Майорське», «Мар’їнка», «Гнутове» та «Новотроїцьке») та Луганській («Станиця Луганська») областях. Опитування є частиною моніторингу порушення прав населення, що постраждало від конфлікту, та проводиться в межах проекту «Адвокація, захист та правова допомога внутрішньо переміщеним особам України», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR). Таке опитування має на меті з’ясувати причини, умови та ризики, які супроводжують перетин лінії зіткнення через КПВВ. Зібрана під час опитування інформація допоможе визначити потреби, прогалини та тенденції, а також забезпечити доказову базу для діяльності з адвокації.

Документ можна завантажити англійською та українською мовами.[/vc_column_text]

[/vc_column_text]

[/vc_column_text]

[/vc_column_text]