Зробити пожертву
Укр / Eng
07.09.18

БФ «Право на Захист» підготував моніторинговий звіт «Перетин лінії зіткнення через КПВВ» за вересень 2018 р.

В основу звіту покладено дані, зібрані з 1 по 30 вересня 2018 року протягом 31 візиту на п’ять КПВВ.

Цей звітний період відзначився переходом усіх КПВВ на осінній режим роботи (від 6:00 — 20:00 влітку до 7:00 — 18:30 восени), початком навчального року, ремонтними роботами на КПВВ «Мар’їнка», «Новотроїцьке» та «Станиця Луганська», а також тимчасовим закриттям КПВВ «Станиця Луганська» у зв’язку з реконструкцією (2–7 вересня).

Загальне демографічне співвідношення залишається доволі стабільним протягом усіх етапів опитування. Жінки, старші за 60 років, становлять переважну більшість респондентів.

Більшість респондентів витрачала від 2 до 5 годин на перетин лінії зіткнення. Найбільше часу займав перетин лінії зіткнення через КПВВ «Мар’їнка». Час очікування на КПВВ «Станиця Луганська» був найкоротшим.

Оскільки кількість автоматизованих робочих місць із перевірки документів та співробітників Державної прикордонної служби була збільшена в межах проведення реконструкції, черги на КПВВ «Станиця Луганська» суттєво зменшилися. Водночас реконструкція на КПВВ «Мар’їнка» не мала суттєвого впливу на пропускну спроможність, але покращила умови очікування.

Даний звіт є результатом опитування, яке проводиться з червня 2017 року БФ «Право на захист» на регулярній основі на п’яти контрольних пунктах в’їзду-виїзду (КПВВ) до непідконтрольної Урядові України території. Опитування є частиною моніторингу стану реалізації прав осіб, які постраждали внаслідок конфлікту, в межах проекту «Адвокація, захист та правова допомога внутрішньо переміщеним особам», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR). Таке опитування має на меті з’ясувати причини, умови та ризики, які супроводжують перетин лінії зіткнення через КПВВ. Зібрана під час опитування інформація допоможе визначити потреби, прогалини та тенденції, а також забезпечити доказову базу для діяльності з адвокації.[/vc_column_text]

[/vc_column_text]

[/vc_column_text]

[/vc_column_text]