Зробити пожертву
Укр / Eng
13.06.18

БФ «Право на Захист» підготував моніторинговий звіт «Перетин лінії зіткнення через КПВВ» за травень 2018 р.

В основу звіту покладено дані, зібрані з 2 по 30 травня 2018 року протягом 43 візитів на п’ять КПВВ.

Протягом звітного періоду монітори БФ «Право на захист» опитали 2,319 осіб, які перетинали лінію зіткнення.

Так само, як і в квітні, мешканці КУУТ мали значно менше причин подорожувати через лінію зіткнення, ніж мешканці НКУУТ, яким потрібно розв’язувати проблеми, пов’язані з державними, правовими та банківськими послугами, користування якими неможливе або обмежене на НКУУТ.

Цей звітний період відзначився більш інтенсивними обстрілами поблизу лінії зіткнення, початком зовнішнього незалежного оцінювання (іспити для вступу до вищих навчальних закладів) та потеплінням.

Даний звіт є результатом опитування, яке проводиться з червня 2017 року БФ «Право на захист» на регулярній основі на 5 контрольних пунктах в’їзду-виїзду (КПВВ) до непідконтрольної Урядові України території. Опитування є частиною моніторингу стану реалізації прав осіб, які постраждали внаслідок конфлікту, в рамках проекту «Адвокація, захист та правова допомога внутрішньо переміщеним особам», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR). Таке опитування має на меті з’ясувати причини, умови та ризики, які супроводжують перетин лінії зіткнення через КПВВ. Зібрана під час опитування інформація допоможе визначити потреби, прогалини та тенденції, а також забезпечити доказову базу для діяльності з адвокації.