БФ «Право на Захист» підготував моніторинговий звіт «Перетин лінії зіткнення через КПВВ» за перше півріччя 2018 р.
В основу звіту покладено дані, зібрані з 3 cічня по 26 червня 2018 року протягом 236 візитів на п’ять КПВВ. Упродовж звітного періоду, монітори БФ «Право на захист» опитали 12,326 осіб, які перетинали лінію зіткнення.
Сезонні зміни погоди та розкладу роботи, святкові періоди та посилення обстрілів спричинили коливання в рівні занепокоєності щодо проблем, із якими стикаються респонденти.
Жінки становлять майже дві третини загальної кількості опитаних осіб. Особи похилого віку є найбільшою віковою групою (понад 50% респондентів), що найімовірніше пов’язано з вимогами українського законодавства щодо отримання пенсій та соціальних виплат особами, зареєстрованими на НКУУТ.
Респонденти здебільшого стверджували, що на перетин лінії зіткнення витратили від двох до трьох годин. На всіх КПВВ, окрім «Станиця Луганська», більше часу займав перетин блокпостів із боку НКУУТ.
Даний звіт є результатом опитування, яке проводиться з червня 2017 року БФ «Право на захист» на регулярній основі на 5 контрольних пунктах в’їзду-виїзду (КПВВ) до непідконтрольної Урядові України території. Опитування є частиною моніторингу стану реалізації прав осіб, які постраждали внаслідок конфлікту, в рамках проекту «Адвокація, захист та правова допомога внутрішньо переміщеним особам», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR). Таке опитування має на меті з’ясувати причини, умови та ризики, які супроводжують перетин лінії зіткнення через КПВВ. Зібрана під час опитування інформація допоможе визначити потреби, прогалини та тенденції, а також забезпечити доказову базу для діяльності з адвокації.[/vc_column_text]
[/vc_column_text]
[/vc_column_text]
[/vc_column_text]