Зробити пожертву
Укр / Eng
14.12.18

БФ «Право на Захист» підготував моніторинговий звіт «Перетин лінії зіткнення через КПВВ» за листопад 2018 р.

В основу звіту покладено дані, зібрані в листопаді 2018 року протягом 43 візитів на п’ять КПВВ. Більше статистичних даних можна побачити за посиланням. На цей звітний період вплинуло погіршення погодних умов та реконструкція КПВВ «Гнутове», «Майорське», «Новотроїцьке» та «Станиця Луганська».

  • Протягом звітного періоду продовжувалася реконструкція на КПВВ «Новотроїцьке» та «Станиця Луганська». У зв’язку з проведенням робіт виникали певні тимчасові незручності (більш тривале очікування в чергах на КПВВ «Новотроїцьке», непрацюючі туалети на КПВВ «Станиця Луганська» тощо).
  • 5 листопада розпочалася реконструкція КПВВ «Гнутове», а 15 листопада – КПВВ «Майорське».
  • Кількість автобусів на КПВВ «Мар’їнка» було збільшено, унаслідок чого знизився час очікування на «нульовому» блокпості.
  • Погіршення погодних умов суттєво підвищило ризик травмування пішоходів на КПВВ «Станиця Луганська» та «Гнутове» через поганий стан дерев’яних сходів через пошкоджений міст та слизьке дорожнє покриття.
  • Рівень занепокоєння щодо обстрілів на КПВВ «Майорське» залишається найвищим серед п’яти КПВВ (16% усіх респондентів на цьому КПВВ зазначили обстріли серед чинників занепокоєння).

Звіт містить інформацію, зібрану протягом листопада БФ «Право на захист» у межах опитування на п’яти контрольних пунктах в’їзду-виїзду (КПВВ) на неконтрольовані Урядом України території, що регулярно проводиться з червня 2017 року. КПВВ розташовані в Донецькій («Майорське», «Мар’їнка», «Гнутове» та «Новотроїцьке») та Луганській («Станиця Луганська») областях. Опитування є частиною моніторингу порушення прав населення, що постраждало від конфлікту, та проводиться в межах проекту «Адвокація, захист та правова допомога внутрішньо переміщеним особам України», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR). Таке опитування має на меті з’ясувати причини, умови та ризики, які супроводжують перетин лінії зіткнення через КПВВ. Зібрана під час опитування інформація допоможе визначити потреби, прогалини та тенденції, а також забезпечити доказову базу для діяльності з адвокації.

Документ можна завантажити англійською та українською мовами.[/vc_column_text]

[/vc_column_text]

[/vc_column_text]

[/vc_column_text]