Зробити пожертву
Укр / Eng
19.03.20

Пропонуємо до вашої уваги моніторинговий звіт «Перетин лінії розмежування через КПВВ». В основу звіту покладені дані, зібрані протягом 38 візитів на п’ять контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) в лютому 2020 року. Більше статистичних даних можна знайти за посиланням.

Головне:

  • Респонденти почали частіше скаржилися на довгі черги на НКУУТ: частка зросла з 20% (дані за січень) до 46% у лютому. Це може бути пов’язано з меншою пропускною здатністю контрольно-пропускних пунктів на НКУУТ.
  • Погодні умови суттєво вплинули на стан дорожнього покриття на КПВВ «Гнутове», «Мар’їнка» та «Новотроїцьке», як на КУУТ, так і на НКУУТ. Частина респондентів, які зазначили це серед своїх побоювань, збільшилася з 3% в січні до 22% у лютому.
  • Умови в новозбудованому бомбосховищі на КПВВ «Мар’їнка» незадовільні: стеля протікає, немає дверей та місць для сидіння. Працівники «Право на захист» повідомили про це керівнику КП «АТП».
  • Згідно з поправками до Постанови КМУ №815, діти віком від 14 до 16 років, які не мають паспорта громадянина України, можуть перетнути лінію розмежування з НКУУТ за наявності свідоцтва про народження. До цього вони повинні були пройти процедуру встановлення особи в поліції і надати акт прийому-передачі. Незважаючи на те, що перетин кордону в протилежному напрямку не регулюється Постановою, таким дітям також дозволяється перетинати лінію розмежування зі свідоцтвом про народження.
  • Протягом лютого 23 507 вразливих осіб похилого віку отримали підтримку в транспортуванні на КПВВ «Станиця Луганська» електромобілем від НУО «Проліска». За даними моніторингу, приблизна кількість осіб, перевезених автобусом, що був наданий Луганською обласною адміністрацією, становила 125 000.

Документ доступний англійською та українською мовами.