Зробити пожертву
Укр / Eng
15.04.20

Пропонуємо до вашої уваги моніторинговий звіт «Перетин лінії розмежування через КПВВ». В основу звіту покладені дані, зібрані протягом візитів наших колег на п’ять контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) в березні 2020 року. Більше статистичних даних можна знайти за посиланням.

ГОЛОВНЕ:

  • У межах заходів, спрямованих на припинення поширення COVID-19, Штаб ООС призупинив діяльність КПВВ в два етапи: з 17 березня люди мали можливість перетину лінії розмежування тільки у напрямку своєї прописки: особи з реєстрацією на НКУУТ/КУУТ могли потрапити тільки на НКУУТ/КУУТ відповідно. Також, працівники ДПСУ могли надати дозвіл на перетин лінії розмежування у термінових випадках (розлука з сім’єю, критичний стан здоров’я тощо). Починаючи з 22 березня, КПВВ (КУУТ) повністю призупинили роботу, в той час як влада НКУУТ зробила це днем раніше. Тому деякі люди пройшли КПВВ на боці КУУТ, але їм довелося повернутися, тому що їм не надали дозвіл на перетин на боці НКУУТ.
  • Через ці обмеження деякі люди не могли перетнути лінію розмежування, незважаючи на наявність достатніх підстав для перетину  і відповідної реєстрації за місцем проживання. В результаті цього, на всіх КПВВ наприкінці місяця спостерігалася ситуація, під час якої люди опинилися в скрутному становищі, подекуди не маючи навіть фінансової можливості для тимчасового розміщення. Найбільш гостра ситуація склалася на КПВВ «Станиця Луганська»: понад 40 осіб на боці КУУТ очікували можливості перетину лінії розмежування. Тим часом люди, які очікували на КПВВ «Майорське», були забезпечені житлом і харчуванням завдяки місцевій владі і неурядовим організаціям.
  • Через загрозу поширення COVID-19 протягом березня продовжувався температурний скринінг осіб військовослужбовцями ДПСУ на всіх КПВВ до їх закриття. Всі випадки виявлення температури 37,9 і вище, і важких симптомів гострої респіраторної вірусної інфекції були зафіксовані військовослужбовцями ДПСУ, люди отримували пам’ятку про необхідність самоізоляції.
  • У період з 1 по 17 березня 18 077 вразливих осіб похилого віку отримали підтримку в транспортуванні на КПВВ «Станиця Луганська» електромобілем від НУО «Проліска». Станом на 17 березня транспортні послуги були припинені у зв’язку з введенням карантинних заходів. З 17 по 20 березня більшість служб призупинили свою роботу на всіх КПВВ: представники Координаційної групи, медичні представники, транспорт, в тому числі соціальний автобус на КПВВ «Станиця Луганська».

Більше знайдете у документі. Він доступний українською та англійською мовами.

Звіт містить інформацію, зібрану БФ «Право на Захист» в межах опитування, що регулярно проводиться з червня 2017 року. КПВВ розташовані в Донецькій («Майорське», «Мар’їнка», «Гнутове» та «Новотроїцьке») та Луганській («Станиця Луганська») областях. Опитування є частиною моніторингу порушення прав населення, що постраждало від конфлікту, та проводиться в межах проекту «Адвокація, захист та правова допомога внутрішньо переміщеним особам України», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR). Таке опитування має на меті з’ясувати причини, умови та ризики, які супроводжують перетин лінії зіткнення через КПВВ. Зібрана під час опитування інформація допоможе визначити потреби, прогалини та тенденції, а також забезпечити доказову базу для діяльності з адвокації.