Сьогодні ми презентуємо моніторинговий звіт БФ «Право на захист» «Перетин лінії зіткнення через КПВВ» за серпень 2019 року.
В основу звіту покладені дані, зібрані протягом 47 візитів на п’ять контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) в серпні 2019 року. Більше статистичних даних можна знайти за посиланням.
Головні події:
▪ КПВВ «Майорське» не працювало 28/08/2019 з 13:15 по 14:20 через введення режиму «червоний». За словами людей, що їхали з НКУУТ, під час введення режиму «червоний», вони були змушені чекати на блокпості НКУУТ без укриття. Цивільних осіб на КУУТ евакуювали з КПВВ.▪ УВКБ ООН за підтримки НУО «Проліска» запустили електричний автомобіль для перевезення найбільш вразливих категорій пішоходів: 75+, осіб з інвалідністю, вагітних жінок та дітей. Електричний автомобіль працює щоденно з 07:00 до 17:00 та може перевозити до 400 осіб на день.
▪ Наприкінці серпня було завершено процес розмінування поблизу КПВВ «Станиця Луганська» на КУУТ, підготовка до реконструкції моста триває.
▪ Кількість респондентів, що супроводжували неповнолітніх осіб (переважно жителі НКУУТ) досягло 15%, що на 8% більше за середній показник у попередні місяці 2019 року. Особи старшого віку рідше подорожували з дітьми (6% порівняно з 37% респондентів у віці 18-34 років). Причини перетину таких респондентів суттєво відрізнялися, як видно з графіків
Звіт містить інформацію, зібрану БФ «Право на Захист» в межах опитування, що регулярно проводиться з червня 2017 року. КПВВ розташовані в Донецькій («Майорське», «Мар’їнка», «Гнутове» та «Новотроїцьке») та Луганській («Станиця Луганська») областях. Опитування є частиною моніторингу порушення прав населення, що постраждало від конфлікту, та проводиться в межах проєкту «Адвокація, захист та правова допомога внутрішньо переміщеним особам України», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR). Таке опитування має на меті з’ясувати причини, умови та ризики, які супроводжують перетин лінії зіткнення через КПВВ. Зібрана під час опитування інформація допоможе визначити потреби, прогалини та тенденції, а також забезпечити доказову базу для діяльності з адвокації.
Документ можна завантажити англійською та українською мовами.