Зробити пожертву
Укр / Eng
27.06.16
Хто і як живе у «сірих» чи «буферних» зонах? Наші співробітники впевнені, що там живуть гостинні та чуйні люди, яким довелося пережити справжню війну: вони досі здригаються від будь-яких гучних звуків, адже у більшості з них пошкоджені чи зовсім зруйновані будинки. А отже саме цим людям найбільш потрібна підтримка та допомога.

Нещодавно Сніжана Лук’янова та Тетяна Воробйова, співробітники Маріупольського офісу проекту «Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам», який реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR), здійснили моніторингову поїздку у села Лебединське та Сопіно Волноваського району. Там досі чутно постріли, особливо на околицях.

Поїздка, яка відбулася разом з цивільно-військовим співробітництвом «Cimic» і воєнними лікарями, надала можливість місцевим жителям пройти обстеження у військових лікарів, обговорити найбільш важливі побутові проблеми, а також отримати юридичні консультації. Всього на прийом до фахівців прийшло понад 50 людей.

До початку воєнного конфлікту у Лебединському жило більш ніж 680 людей, а на даний момент залишилося 260 чоловік. Наразі  у селі не працює поштове відділення, зачинені фельдшерсько-акушерський пункт, аптека, школа та дитячий садок. Школярі разом з батьками були вимушені переїхати до Маріуполя.   Крім того, немає транспортного зв’язку:  селяни змушені іноді навіть пішки добиратися 15 км до Маріуполя або 7 км до села Виноградне для того, щоб сплатити комунальні послуги

Сільські жителі радіють, що 2-3 рази в місяць «Лікарі без кордонів» консультують хворих та видають елементарні ліки.

У селі Сопіно ситуація трохи краща: до школи, яка знаходиться у Виноградному, дітей безкоштовно возить шкільний автобус.

Стан з водою у селах дуже поганий: питну воду люди змушені купувати у магазині, адже колодязі порожні. Технічної води, щоб покупатися чи полити город, немає.

«Про складну ситуацію, що склалася з водою в обох селах, ми проінформували Волноваську райадміністрацію і міжнародну гуманітарну організацію «ADRA», – розповіла Сніжана Лук’янова. – Наразі ми вже отримали  інформацію від «ADRA», що найближчим часом селянам будуть привозити питну воду у бутлях. Питання щодо відбудови водонапірної вежі знаходиться у процесі розробки».

[/vc_column_text][boc_img_gallery fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”3475,3474,3473,3472,3471″]

[/vc_column_text]