Зробити пожертву
Укр / Eng
18.11.19

Пропонуємо до вашої уваги моніторинговий звіт «Перетин лінії зіткнення через КПВВ» за жовтень 2019 року. В основу звіту покладені дані, зібрані  моніторами нашої організації протягом 49 візитів на п’ять контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) у жовтні. Більше статистичних даних можна знайти за посиланням.

  • Роботу КПВВ «Станиця Луганська» було призупинено 11 жовтня близько 12:00 через повідомлення про замінування. Працівники поліції та ДПСУ евакуювали цивільних осіб з КПВВ та сервісних зон. Повідомлення не підтвердилося. Вибухонебезпечних предметів знайдено не було. КПВВ відновив роботу після 15:00.
  • 28 жовтня дату набуття чинності Постановою КМУ №815 відклали на 30 днів через занепокоєння, викликане деякими положеннями. Згідно з Постановою, дітям до 14 років необхідно буде мати паспорт громадянина України для виїзду за кордон, аби перетнути лінію розмежування.
  • Особи, які зверталися до представників КГ на КПВВ «Мар’їнка» скаржилися, що оформлювали дозвіл на перетин лінії розмежування на початку літа, втім ці дозволи не можуть знайти в базі даних ДПСУ. Повідомляється, що у базі виникла помилка, що пошкодила дані за червень та липень. В результаті деякі дозволи не відображаються у базі даних ДПСУ. Таким особам доводиться знову звертатися до представників КГ.
  • Співвідношення чинників занепокоєності респондентів залишилося незмінним. Втім, частка респондентів, які не відчували занепокоєння щодо перетину лінії розмежування, різко зросла на всіх КПВВ, окрім КПВВ «Новотроїцьке».
  • 17 жовтня другий електрокар, наданий УВКБ ООН у партнерстві з ГМ «Проліска», почав безкоштовне перевезення найбільш вразливих категорій населення між «нульовим» блокпостом та КПВВ «Станиця Луганська». Протягом звітного періоду 18214 бенефіціарів отримали допомогу у транспортуванні. З них 94% це особи похилого віку з обмеженою мобільністю або інвалідністю; 3% – особи з дітьми до 3 років; 2% та 1% супроводжували осіб з інвалідністю та вагітних жінок.

Звіт містить інформацію, зібрану БФ «Право на Захист» в межах опитування, що регулярно проводиться з червня 2017 року. КПВВ розташовані в Донецькій («Майорське», «Мар’їнка», «Гнутове» та «Новотроїцьке») та Луганській («Станиця Луганська») областях. Опитування є частиною моніторингу порушення прав населення, що постраждало від конфлікту, та проводиться в межах проекту «Адвокація, захист та правова допомога внутрішньо переміщеним особам України», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR). Таке опитування має на меті з’ясувати причини, умови та ризики, які супроводжують перетин лінії зіткнення через КПВВ. Зібрана під час опитування інформація допоможе визначити потреби, прогалини та тенденції, а також забезпечити доказову базу для діяльності з адвокації.

Документ можна завантажити англійською та українською мовами.