Зробити пожертву
Укр / Eng
02.10.19

До вашої уваги – піврічний звіт БФ «Право на захист» «Моніторинг КПВВ на сході України»(січень – червень 2019 року) . Більше статистичних даних можна знайти за посиланням.

ГОЛОВНЕ:

  • 34 особи померли на КПВВ у першій половині 2019 року, включно з 12 особами, що померли на НКУУТ (за даними з соціальних мереж та звітів ОБСЄ), інформація щодо яких не може бути підтверджена. Попередня причина смерті у більшості випадків, що сталися на КУУТ, була пов’язана з сердечними захворюваннями. Приблизно 20 осіб на день втрачали свідомість на КПВВ «Станиця Луганська» через спеку в червні.
  • Станом на кінець червня продовжується реконструкція на КПВВ «Гнутове», «Новотроїцьке» та «Майорське», що розпочалася за ініціативою місцевої влади на КУУТ. Реконструкція мосту на КПВВ «Станиця Луганська», що була запланована Луганською обласною військово-цивільною адміністрацією, не відбулася через відсутність гарантій безпеки з боку представників де-факто влади. 28 червня комісія провела оцінювання стану пошкодженого мосту, аби розглянути можливість його реконструкції. ДСНС розпочала процес демінування території поблизу КПВВ. У квітні монітори повідомили про нестачу питної води на КПВВ «Станиця Луганська» з боку КУУТ. Станом на кінець червня проблема залишалась особливо актуальною, зважаючи на потепління.
  • Порівняно з першою половиною 2018 року, частка респондентів, що висловлювали занепокоєння щодо процесу перетину, зросла на КПВВ «Станиця Луганська», «Новотроїцьке» та «Мар’їнка».
  • Більшість осіб, що були переміщені, але повернулися до попереднього місця проживання, зазначили стабілізацію ситуації серед причин свого повернення.
  • 680 осіб (5% усіх респондентів) пригадали випадки, коли не змогли перетнути лінію зіткнення протягом останніх шести місяців до моменту опитування. Більшість (509) із цих випадків була спричинена відсутністю дозволів у базі даних ДПСУ. 
  • З 28 березня уряд України скасував часове обмеження дії перепусток. Водночас, старі перепустки мають бути подані на пролонгацію аби стати безстроковими.

Звіт є частиною проекту «Адвокація, захист та правова допомога внутрішньо переміщеним особам», що реалізується БФ «Право на захист» за фінансової підтримки Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).  Звіт містить результати опитування, що проводилося на п’яти контрольних пунктах в’їзду-виїзду (КПВВ) між контрольованою та неконтрольованою урядом України територіями (КУУТ та НКУУТ) протягом першого півріччя 2019 року. Мета опитування – вивчити причини та проблеми осіб, які подорожують між НКУУТ та КУУТ, а також умови та ризики, пов’язані з перетином лінії зіткнення через КПВВ.

Піврічний звіт «Моніторинг КПВВ на сході України» доступний українською і англійською.