Зробити пожертву
Укр / Eng
21.02.23

Рятуючись від війни, мільйони українців їхали за кордон. Багато хто свій шлях прокладав через Буковину. Від Чернівців до румунсько-українського кордону всього 40 кілометрів. Однак, коли людина без машини, з дітьми, домашніми улюбленцями та купою речей, навіть цей відрізок може тривати кілька годин й навіть діб.

Після початку повномасштабного вторгнення з Чернівців на пункт пропуску «Порубне» курсував щоденний безкоштовний автобус. Щомісяця він перевозив близько двох тисяч людей. Однак в липні 2022 року рух автобуса припинили.

«Під час моніторингових візитів ми фіксували значну кількість людей з дітьми, які перетинають державний кордон та стикаються з проблемою відсутності транспортного сполучення до м. Чернівці. Це мешканці Чернівецької області, люди, які повертаються по репатріації та не мають можливості дістатися хоча б до найближчого населеного пункту», – зазначає регіональний монітор БФ «Право на захист» Кетеван Казановська.

У людей залишилася єдина можливість подолати шлях до обласного центру – винаймати таксі. Одна така подорож вартувала 700-1000 грн  – велика сума для багатьох. Тож люди були змушені були долати шлях автостопом чи шукати попутників.

Монітор Кетеван Казановська в січні ініціювала звернення до Чернівецької обласної військової адміністрації від імені благодійного фонду щодо відновлення автобусного маршруту № 270 «Чернівці – Порубне КПП». Під час моніторингу автовокзалу наприкінці січня вона дізналась, що рух автобусу поновлений. А в середині лютого надійшла офіційна відповідь від Управління інфраструктури, капітального будівництва та експлуатації доріг, що автобус відновили на маршруті. 

Ми дуже раді цій новині, адже автобус покращить життя багатьох людей! У майбутньому, спільно з нашими партнерами, наша колега планує облаштувати місце очікування з навісом поряд з MПП «Порубне» та стенду з розкладом pyxy автобусу.