Наші колеги з мобільних груп у Всесвітній день біженця провели кілька інформаційних кампаній. Мета – презентувати фонд “Право на захист” і, зокрема, проєкт психосоціальної підтримки людям, які постраждали внаслідок військового конфлікту в Україні. Заходи пройшли в Чернівецькій та Дніпропетровській областях.
“Дуже хочеться, щоб одного дня в нашій країні Всесвітній день біженця втратив свою актуальність. А сьогодні ми приїхали, аби поспілкуватися з місцевими жителями та ВПО – розповісти про наш Фонд та допомогу, яку від нас можна отримати. Українці – незламна нація: попри на жахи війни, люди відкриті, посміхаються та намагаються будувати плани на життя”, – каже Ольга Степова, регіональний координатор мобільних груп, яка разом зі своєю командою працювала над заходом до Всесвітнього дня біженця в Чернівецькій області.
На Буковині інформаційна кампанія відбулася у Вікнянській громаді: мобільна група розташувалася біля одного з місць компактного проживання переселенців.
“Наш намет відвідали понад 30 людей, кожен з яких був почутий нашими фахівцями. Майже усі відвідувачі мали питання, пов’язані з переміщенням: хтось розуміє, що залишається в Чернівецькій області надовго й звертається з проханням допомогти з пошуком постійного житла та роботи; хтось потребує допомоги з оформленням документів і виплат – такі питання вирішуються нашою соціальною працівницею Наталією. Були й такі, хто прийшов поділитися своїми думками та переживаннями – психолог мобільної групи Інна вислуховувала всіх, давала рекомендації, де шукати емоційний ресурс, як знайти нові сенси для повноцінного життя”, – розповідає Ольга Степова.
Дніпровська мобільна група проводила інформаційну кампанію у двох громадах – Новомосковській та Жовтоводській: велика кількість українців знайшли прихисток саме тут. Психосоціальну підтримку отримали понад 110 переселенців та мешканців цих громад. Найпоширенішими питаннями до наших фахівців виявилися ті, що стосувалися доступу до гуманітарної допомоги, отримання компенсації за зруйноване житло, реєстрації в програмі підтримки “ЄДопомога”, особливості сплати за проживання, пошуку роботи в новому місті та, звісно ж, психологічного здоров’я.
“Сьогодні мешканці Жовтоводської та Новомосковської громад, а також внутрішньо переміщені особи, які знайшли тут прихисток, мали змогу отримати консультації з соціальних та юридичних питань, а також психологічну допомогу. Ми з командою сподіваємося, що наша підтримка обов’язково стане у нагоді цим українцям”, – говорить Олексій Істомін, координатор мобільних груп.
Нагадаємо, що мобільні групи діють в рамках проєкту БФ “Право на захист” у партнерстві з ACTED Ukraine «Підвищення cтійкості та спроможності до подолання труднощів найбільш вразливими домогосподарствами, що постраждали від конфлікту на Сході України».