У рамках Консорціуму Реагування “Право на захист” активно реалізовує проєкт “Задоволення нагальних багатогалузевих гуманітарних потреб внутрішньо-переміщених осіб та постраждалого від конфлікту населення в Україні”.
В його рамках ми успішно розширили наш підхід надання допомоги мобільними групами – командами, що складаються з професійних психологів, соціальних працівників, юристів, координаторів груп та водіїв. У такому складі наші фахівці регулярно здійснюють виїзди у найбільш уразливі громади Дніпропетровської (Павлоградський, Криворізький райони), Київської (Бучанський, Броварський, Білоцерківський, Бориспільський, Обухівський, Фастівський райони) та Чернівецької (Дністровський, Герцаївський, Чернівецький райони) областей.
Станом на кінець січня, шість наших мобільних груп вже надали психосоціальну підтримку більше 1366 унікальним бенефіціарам, проводячи індивідуальні та групові психологічні консультації, здійснюючи соціальний супровід та транспортування маломобільних осіб, запроваджуючи соціальний кейс-менеджмент, а юридичну підтримку – більше 651 унікальним бенефіціарам, надаючи консультації з найактуальніших питань.
Також наші фахівці підтримують інформаційну обізнаність українців, поширюючи інформаційні матеріали щодо MHPSS, використовуючи для цього різні канали – друковані матеріали, Телеграм-канал психологічної підтримки тощо.
Разом із командами психосоціальної та юридичної підтримки працюють також і мобільні центри надання грошової допомоги: особливий акцент робимо на допомозі таким вразливим групам населення, як вагітні жінки, матері-одиначки, матері, які виховують дітей до 3 років, сім’ї, які виховують дітей з інвалідністю, люди похилого віку, жінки, які виховують трьох і більше неповнолітніх дітей та ВПО, які не можуть отримати реєстраційну картку для підтвердження свого статусу.
Функціонують такі центри у Дніпропетровській, Київській, Сумській та Хмельницькій областях: ми зареєстрували більше 8 700 бенефіціарів, які поступово отримують на свої рахунки надходження багатоцільових коштів.
У рамках даного проєкту також маємо і адвокаційний компонент: команда аналітиків опікується тим, аби ВПО та особам, постраждалим від війни, які опинилися у скрутному правовому становищі, було гарантовано дотримання їхніх прав людини, незважаючи на переміщення та тиск, спричинений війною, активно співпрацюючи з місцевими органами влади у громадах. Така адвокаційна діяльність на місцевому рівні відбувається шляхом надання консультацій та підтримки у імплементації національного законодавства шляхом, зокрема, розробки місцевих законодавчих документів та виявлення прогалин в положеннях місцевого законодавства: також буде розроблено відповідний план їх вирішення з представниками з акцентом на процедури надання соціальних послуг муніципальними установами.
Також у рамках цього проєкту наша експертка-методологиня, досвідчена психотерапевтка з більш ніж 10-річним стажем консультування надає допомогу та навчання місцевим зацікавленим сторонам у приймаючих громадах (включаючи місцеві органи влади, старост, постачальників соціальних послуг та установи, активістів тощо) щодо психосоціальної підтримки у кризових ситуаціях на рівні громади: навчивши вже більше 150 учасників за час роботи у “Право на захист”, наша тренерка успішно провела перший тренінг в рамках даного проєкту, надавши безціні знання та навички 21 учасникам.
Цінуємо можливість надавати життєво важливу підтримку українському населенню, яке постраждало від війни, незалежно від того, чи перебувають вони безпосередньо в районах, що зазнали атак, або ж переміщаються всередині країни: продовжуємо працювати та допомагати!