Зробити пожертву
Укр / Eng
05.07.22

Наші герої – надзвичайно смілива родина з Херсонської області. Мати Ірина, рятуючи трьох дітей від війни, самотужки привезла їх до міста Кіцмань, що в Чернівецькій області. Тут їх прихистком став місцевий гуртожиток фахового коледжу.

17-річний Олександр – старший син Ірини – дитина з інвалідністю: хлопець пересувається в колісному кріслі. Вдома він завжди був під наглядом лікаря та отримував підтримуючу терапію. 

На жаль, війна внесла свої корективи в життя юнака: починаючи з березня, Саша залишився без лікування. Вимушений переїзд, незнайоме місто та люди, відсутність коштів – дорогоцінний час минав, а знайти профільного лікаря все не вдавалося. До того ж, маломобільність виявилася неабияким бар’єром на шляху в сім’ї: непристосований громадський транспорт, відмови від водіїв, не готових транспортувати людину у візку, адже це спричинює додатковий клопіт, – це і не тільки викликало в рідних Олександра розпач.

На щастя, на допомогу прийшла наша мобільна група в Чернівцях.

“Познайомилися з Іриною під час візиту до гуртожитку в Кіцмані. Тендітна, витончена жінка з рішучим характером та досвідом переміщення. Дуже хотілося підтримати її, адже така дитина, як Сашко, потребує особливої уваги та допомоги. На жаль, у нашому суспільстві поки що залишається дуже багато проблем, які цілком і повністю лягають на плечі батьків дітей із порушеннями розвитку”, – розповідає наша соціальна працівниця Наталя.

Команда фахівців мобільної групи відшукала для Олександра фахового лікаря в Чернівцях, який зміг би надати хлопцеві консультацію, призначити необхідні обстеження та лікування. Наступною задачею стало транспортування хлопця до медичного закладу, із чим наші колеги разом з водієм впоралися на відмінно.

“Сподіваємося, Ірині наша допомога стала в нагоді. Зараз вже можемо сказати, що одразу після консультації Сашка кладуть до стаціонару обласної лікарні, а далі відправляють на реабілітацію, яка йому так необхідна зараз”, – додає Наталя.

Нагадаємо, що мобільні групи діють в рамках проєкту БФ “Право на захист” у партнерстві з ACTED Ukraine «Підвищення стійкості та спроможності до подолання труднощів найбільш вразливими домогосподарствами, що постраждали від конфлікту на Сході України».