Зробити пожертву
Укр / Eng
11.12.17

07 грудня 2017 р. у Комітеті Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування відбулася фахова дискусія у рамках круглого столу «Міфи та реальність. Що передбачено державним бюджетом 2018 для забезпечення прав ВПО?».

Під час заходу правозахисники БФ «Право на Захист», які діють в інтересах внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та з метою захисту їх прав та основоположних свобод, спільно з Міжфракційним депутатським об’єднанням «Парламентська платформа майбутнього Донбасу», говорили про забезпечення державою соціально-економічних прав переселенців, відшкодування шкоди за зруйноване майно під час проведення АТО і житлові питання.

Дискусію відкрили співголова міжфракційного депутатського об’єднання «Платорма майбутнього Донбасу» Сергій Тарута, заступник Представника Агентства ООН у справах біженців в Україні Ноель Калхун і адвокаційний координатор БФ «Право на захист» Дарина Толкач.

Під час круглого столу правовий аналітик БФ «Право на захист» Еліна Шишкіна презентувала аналіз Державного бюджету на 2018 рік (№7000) у контексті забезпечення прав і потреб ВПО.

«Зменшення фінансування Пенсійного фонду, у зв’язку з його дефіцитом, дає підстави говорити про те, що підходи держави до вирішення питання із виплатою пенсій особам, які проживають на непідконтрольних уряду України територіях, залишаться незмінними» – констатувала Еліна Шишкіна. «Фінансування щомісячної адресної допомоги  ВПО для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, зменшується з 3 263 665,0 тис. грн. у 2017 р. до 3 211 758,6 тис. грн. у 2018 р.» – зазначила правовий аналітик.

«Відсутність механізму фінансування програм відшкодування шкоди за зруйноване житло для ВПО, яке було пошкоджено під час проведення АТО, може призвести до масових скарг до національних судів та Європейського суду з прав людини. Нагадаю, що по обидві сторони лінії зіткнення пошкоджено або зруйновано понад 40 000 тис. будинків» – продовжила аналіз бюджету Еліна Шишкіна.

Еліна Шишкіна звернула увагу і на позитивні сторони головного фінансового документа: «Закладені кошти на програму «Доступне житло» є безумовним позитивом. На ці цілі Державним бюджетом на 2018 р. передбачено 100 млн. грн. Користуватися програмою «Доступне житло» можуть і переселенці. На жаль бюджетних коштів на програму «Власний дім» не передбачено».[boc_img_gallery columns=”2″ fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”5709,5721″]