Зробити пожертву
Укр / Eng
15.06.16

Співробітники Маріупольського офісу проекту «Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам», який реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR), консультанти із суспільно-політичних питань  Сніжана  Лук’яновата Тетяна Воробйова провели серію юридичних консультацій з переселенцями у селищі Старогнатівка Волноваського району, що знаходиться у так званій «сірій зоні».

На даний момент у Старогнатівці живуть близько 1500 жителів, серед них – 30 внутрішньо переміщених осіб. У селі 15 будинків  постраждали від обстрілів. Не дивлячись на воєнні дії у цьому населеному пункті продовжують працювати школа та дитячий садок, але аптеки не працюють. Поля навколо Старогнатівки досі заміновані, засіювати їх неможна, людей туди не пускають. За словами мешканців села, постріли чутно кожен день. Через те, що автобус зі Старогнатвки ходить лише раз на день і тільки до Волновахи, багато людей не мають доступу до соціальних та юридичних послуг.

У рамках діючого Меморандуму про співпрацю були проведені юридичні консультації спільно з Олегом Батюком, адвокатом та директором Центру надання безкоштовної правової допомоги.

Переселенці отримали відповіді на питання  1) щодо пошкодженого майна; 2) щодо виплати кредитів та нарахованих процентів; 3) щодо трудових книжок з печатками «ДНР» (у тих, хто працював у Донецьку); 4) перерахування пенсійних виплат; 5) переходу до «Ощадбанку» (у селі є онкохворі, які самостійно не можуть пересуватися); 6) щодо арендної сплати та ін.

Протягом цієї сесії у Старогнатівці 15 ВПО отримали юридичні консультації.