Зробити пожертву
Укр / Eng
17.04.20

Кожен громадянин має право на безоплатне отримання медичної допомоги, в тому числі первинної медичної допомоги, у державних та комунальних закладах охорони здоров’я.

Це право визначено Законом України «Про основи законодавства України про охорону здоров’я», і жоден інший закон або підзаконний акт його не звужує і не обумовлює, зокрема, і через відсутність обраного сімейного лікаря.

Це також стосується іноземців, осіб без громадянства, які постійно проживають на території України, та осіб, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту: Україна гарантує їм повну оплату необхідних медичних послуг та лікарських засобів коштом державного бюджету.

Тож навіщо обирати лікаря та як це зробити в умовах карантину? Що робити, якщо ви не маєте документа, що посвідчує особу? Та які закони захищають ваше право на отримання медичної допомоги? Відповіді на ці запитання ви знайдете у нашому новому звіті «Порядок отримання медичної допомоги за наявності симптомів CoVID-19 особами, які не мають документів, що посвідчують особу, або не обрали сімейного лікаря».