Зробити пожертву
Укр / Eng
29.07.16

Чи просять їсти діти, якщо у мами немає якогось штампа у паспорті? Дике питання, чи не так?! Але у нашому суспільстві, на жаль, інколи папірець набагато вагоміше, ніж людське життя.

У невеличке селище Бахмутського району через бойові дії родина з двома хлопчиками переїхала ще у 2014 році. Незадовго до народження молодшого помер батько, а мати, отримавши новий паспорт, не встигла поставити штамп про реєстрацію у Горлівці.

У 2015 році в їхньому житті з’явився новий цивільний чоловік, що є місцевим мешканцем, а незабаром – дочка Майя. Але через відсутність того штампу вони, фактично, стали людьми без права на допомогу.

Мати, яка ледь закінчила спеціалізовану допоміжну школу, потребувала допомоги, бо зовсім не розуміла, що за довідки чи штампи потрібно робити, щоб отримувати державну допомогу на дітей. Але через недосконалі закони у соціальних служб були зв’язані руки: вони тільки змогли на декілька місяців оформити дітей до притулку, бо в матері не було чим їх годувати.

Отримати довідку ВПО, а з нею допомогу на дітей чи грошову допомогу вона не мала права: немає реєстрації – немає ВПО.

Саме такі громадяни, що самотужки не мають можливості протистояти державному бюрократизму, є найважливішими клієнтами БО «Право на захист», що за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR) здійснює зараз проект «Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам».

Зусиллями моніторів Єлизавети Гончарової та Ольги Мещерякової та юриста Ганни Букрєєвої було отримано витяг з реєстру виборців та зібрані непрямі докази того, що родина мешкала у Горлівці та є ВПО. У співробітництві з УПСЗН Бахмутського району справу вдалося зрушити з місця – і родина, нарешті, отримала довідку ВПО, на яку чекала два роки. А спеціальна комісія призначила родині виплати при народженні дитини та адресну грошову допомогу. З боку соціальних служб буде надана всебічна допомога родині та здійснюватиметься контроль за використанням грошей.[/vc_column_text]

[/vc_column_text]