Зробити пожертву
Укр / Eng
29.01.20

Ця історія подібна на сюжет серіалу або навіть детективу, проте, це реальні сумні події.

Олександр народився в 1985 році. Фактично він мешкає в місті Слов’янську, проте власного житла не має, живе в притулках чи лікарнях, де його можуть залишити на якийсь час. Олександр має тяжку хворобу та частково втратив пам’ять, тож під час першого візиту представника благодійного фонду «Право на захист» не зміг правильно назвати навіть місце свого народження. Тоді чоловік сказав, що народився в Первомайську Луганської області (нині — це тимчасово непідконтрольні уряду території).

До нашої організації ця справа потрапила завдяки лікарю, який лікував чоловікове захворювання. Ще до того, як Олександр опинився в лікарні, усі документи, що посвідчували його особу, були втрачені. Єдине що він міг пригадати — свою дату народження та прізвище. Ім’я та по батькові, навіть точних відомостей про матір та батька він назвати не міг. Після пошуків, які тривали декілька місяців, за втручання адвоката БФ «Право на захист» у м. Слов’янську, Олександр отримав дублікат свідоцтва про народження. Цей документ є необхідним для звернення в органи Державної міграційної служби (ДМС) для отримання паспорта громадянина України. Також вдалося встановити дані про попередню адресу реєстрації Олександра та дані паспорта, який він отримував раніше. Без допомоги адвоката законно вчиняти такі дії можна лише через правоохоронні органи, утім вони здійснюють розшук лише у випадку, якщо особа скоює злочин.

Після «розшукових дій» нашого адвоката виявилося, що Олександр зареєстрований у будинку в Попасній Луганської області, якого вже фактично немає. Ситуація ускладнювалася важким фінансовим станом чоловіка, фактично позбавленого будь-яких засобів існування. Тобто він не міг поїхати до Луганської області, аби подати заяву на отримання паспорта громадянина України. Крім того, під час видавання попереднього паспорта були допущені помилки в транслітерації прізвища з російської мови на українську.

Ситуація була вкрай складною. Утім її розв’язанню сприяли співробітники офісу Агентства ООН у справах біженців (UNHCR) у місті Слов’янську. Домовилися між собою і Міграційна служба Донецької області та Луганської областей, які прийняли в чоловіка заяву на отримання такого важливого документа.

Тож минулого грудня, за кілька днів до Нового року, Олександр отримав паспорт.