Зробити пожертву
Укр / Eng
28.12.15

У майстер-класі по вишивці хрестиком “Стібок до стібка” прийняли участь переселенки, що мешкають у Костянтинівці і Костянтинівському районі Донецької області, а також місцеві мешканки.

Спочатку зайняття учасниці познайомилося одна з одною, обговорили цілі, з якими вони прийшли на уроки рукоділля. Майстрині Ірина Чебанова і Олена Рогатинская розповіли про історію і техніку вишивки хрестиком. Також ведучі майстер-класу показали деякі прийоми, які допомагають уникнути поширених помилок і заощадити матеріали.

Учасниці майстер-класу відразу ж порозумілися і спільні теми для розмови – діти і онуки, кулінарні рецепти і квітникарство. Одна з учасниць заходу, місцева мешканка, запросила усіх учасників до себе додому у гості. Крім того, вона запропонувала одній з переселенок переїхати до неї: таким чином, самотня місцева мешканка набуде подруги і помічниці по господарству, а переселенка – житло і підтримку.

Після майстер-класу усі обмінялися контактами і домовилися зустрітися через тиждень. Прийшовши на другу зустріч, жінки почали обговорювати за чаюванням свої успіхи і новини, а також розглядати готові роботи.

За словами учасниць, вишивання хрестиком принесло багато позитивних емоцій і вражень, тому вони збираються організувати ще декілька майстер-класів. Серед запропонованих тем – квітникарство, бисероплетение, а також вишивка гладінню.

Захід був ініційований активістами общини внутрішньо переміщених осіб, що мешкають в Константиновке, і підтримано проектом “Адвокация і правова допомога внутрішньо переміщеним особам в Україні”, який реалізується Данською радою у справах біженців в партнерстві зі ВБФ “Право на захист” і за підтримки Агентства ООН у справах біженців.

[boc_img_gallery fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”1033,1034,1035,1036,1037,1038″]