– Чи часто трапляються історії про які хочеться розповісти? Щодня! Але іноді буває так, що, здавалося б, проста ситуація вимагає багато часу та забирає частинку серця, адже, крім юридичної допомоги, була надана звичайна людська підтримка. Так, я дійсно вважаю, що у кожній ситуації потрібно залишатися людиною.
Юрист Курахівського офісу БФ «Право на захист» Руслан Беретелі ще сповнений позитивними емоціями від недавньої зустрічі з Марією Василівною, яка завітала до нашого офісу для того, щоб віддячити за надану допомогу та підтримку.
– Досить непроста і неприємна історія трапилася з цією жінкою у Донецьку, – розповідає Руслан Беретелі. – Марія Василівна довгий час доглядала за своєю тяжко хворою подругою. Згодом вона сама не могла виконувати всю роботу тож запросила доглядальницю, яка мала іноді приходити та допомагати по господарству. Але в перший же день роботи доглядальниця поцупила з квартири сумку з грошима, кредитними картками, паспортом та іншими документами.
Посумувавши деякий час, Марія Василівна вирішує відновити паспорт та рушає на контрольовану Урядом України територію. Але під час перетину лінії зіткнення у жінки виникають складнощі на КПВВ. Добре, що активістка з м. Мар’їнка вчасно надала їй контакти БФ «Право на захист».
– Я був на КПВВ «Мар’їнка», коли отримав дзвінок від Марії Василівни. Завдяки наданій мною юридичній консультації жінка перетнула лінію зіткнення та попрямувала до м. Курахове. А через декілька годин Марія Василівна зателефонувала знову, але цього разу з відділу Державної Міграційної служби (ДМС).
Самостійно жінка не могла записатися до електронної черги, а стояти весь день та чекати на можливий прийом інспектора вона не могла через поважний вік та поганий стан здоров’я.
– Я завжди спілкуюся з людьми так, як хочу, щоб вони спілкувалися зі мною, – посміхається Руслан Беретелі. – Дівчата, що працюють у ДМС, теж мають матерів та бабусь, тож вони з розумінням поставилися до ситуації, в яку потрапила Марія Василівна, та оперативно розглянули її документи.
Аж тут з’ясувалося, що у документах жінки, необхідних для поновлення паспорта, є помилки у написанні прізвища.
– Справжня детективна історія у нас вийшла! Разом з Марією Василівною ми попрямували до Мар’їнського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦ), а вже звідти мені довелося звертатися за необхідною інформацією до ДРАЦ у м. Чернівці, яку, на щастя, надіслали дуже оперативно. І тільки після цього були передані ДМС документи, розпочата процедура встановлення особи, сканування та ін.
Аж ось Марія Василівна отримала паспорт й зателефонувала Руслану Беретелі зі словами подяки та проханням по допомогу у відновлені втрачених кредитних карток «Приватбанку».
– І знову я хочу наголосити на тому, що найважливішим є відношення людей один до одного. Можна поставитися до питання бюрократично й дотримуватися прописаних процедур та тривалого часу, а можна виконувати свою роботу … по-людськи, розумієте? Так, як її виконують всі мої колеги у БФ «Право на захист», працівники ДМС, ДРАЦ та банківських відділень. Взагалі, дуже важливо поважати людей та любити роботу, яку ти виконуєш.