Зробити пожертву
Укр / Eng
18.05.18

Під час регулярного моніторингу всіх п’яти КПВВ монітори БФ «Право на захист» іноді стають свідками надзвичайних ситуацій, у які потрапляють люди, що перетинають лінію зіткнення через КПВВ.

Втрата свідомості, серцеві напади, переломи кінцівок – біда може трапитися з кожним, тож головне –  не затягувати із запитом на медичну допомогу, адже на кожному КПВВ є медичні працівники, які нададуть необхідну допомогу.

БФ «Право на захист» неодноразово згадував про лікарів із Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Пирогова (ПДМШ), які працюють на КПВВ та надають першу медичну допомогу.

Аж ось вчора на КПВВ «Новотроїцьке» за допомогою до Дениса Ярошенко, монітора БФ «Право на захист», звернулася пані Олена, лікар ПДМШ. Вона попросила, щоб ми оприлюднили її звернення, адже чим більше людей почують її слова, тим краще.

«Я хочу звернутися до людей, які перетинають лінію зіткнення через КПВВ. Якщо комусь поряд з вами стало зле, у жодному разі не давайте йому свої ліки! Люди всі різні: є гіпертоніки, гіпотоніки, хтось хворіє на цукровий діабет, тож перш ніж надавати допомогу, необхідно зібрати анамнез, – зазначила пані Олена. –  Ви помітили, що людина почуває себе недобре? Ваша задача у цьому випадку – не дати затоптати цю людину, відійти самому у бік та попередити інших, щоб ненароком не завдали шкоди.  І у жодному разі не давайте ліки, які є у вас у кишені!».

Ми щиро вдячні пані Олені за застереження й можливість донести його до багатьох людей та хочемо ще раз наголосити: пігулка – не цукерка, якою можна поділитися. У кожної людини хвороба має свої особливості, тож пам’ятайте, що одні й ті самі ліки можуть спричинювати різну дію.

БФ «Право на захист» нагадує: якщо комусь стало зле з боку в’їзду на КПВВ, обов’язково сповістить про це співробітників Державної прикордонної служби України (ДПСУ), які знаходяться біля шлагбаума. Вони, використовуючи засоби зв’язку, оперативно викличуть медиків.
Також можна самостійно звернутися до намету ДСНС, де співробітники дадуть вам можливість перепочити, а в той час викличуть бригаду медиків.