Зробити пожертву
Укр / Eng
27.11.17

Наближається грудень, і перетин лінії зіткнення у зв’язку із погодними умовами стає все складнішим. У Донецькій та Луганській областях тисячі українських громадян змушені ризикувати здоров’ям, а, як доводять численні прикрі випадки, іноді і життям, годинами очікуючи своєї черги на холоді, під дощем та снігом, для того, щоб відвідати рідних, скористуватися послугами державних структур чи зняти готівку у банкоматах.

Найменше, чим може і мусить допомогти цим людям держава, це забезпечити гідні умови очікування на КПВВ. Але, на жаль, БФ «Право на захист» змушений констатувати, що пропускні пункти не готові до зимового періоду:

  • внаслідок опадів стан дорожнього покриття на багатьох ділянках КПВВ для пішоходів є незадовільним;
  • на випадок холодів не в повній мірі забезпечена можливість зігрітися;
  • захисні навіси через недостатню кількість або невдале розташування не захищають від опадів усіх людей, що стоять у чергах.

Так, люди можуть зігрітися у наметах нечисленних гуманітарних організацій на КПВВ та Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС): висушити одяг та випити чаю. Охочих дуже багато, проте запасів чаю на всіх охочих в наметах ДСНС не вистачає. Та й опалення в наметі ДСНС на КПВВ «Майорське» з’явилося лише декілька днів тому.

Видача чаю в наметі Première Urgence Internationale на КПВВ «Майорське»

Нещодавно на КПВВ «Майорське» пройшли роботи з облаштування дорожнього покриття, але здебільшого територія поблизу КПВВ, де можуть пересуватися люди, залишилася без покриття. Проте, навіть там, де покриття існує, воно не забезпечує зручного пересування осіб. Так, нещодавно з боку контрольованої території, просто під наметом біля  паспортного контролю, утворилася велика калюжа. Всім, хто був у черзі, доводилося стояти у воді та ставити поруч себе сумки з особистими речами.

КПВВ «Майорське», 21 листопада 2017 р.

А на КПВВ «Мар’їнка» через ожеледицю дорожнє покриття фактично перетворилося на ковзанку, що загрожує травмами, особливо людям пенсійного віку. Аналогічна ситуація спостерігалася 24  листопада і на КПВВ «Майорське»: сніг перетворився на ожеледицю, проте зона, де проходять люди, не була посипана піском.

КПВВ «Майорське», 21 листопада 2017 р.

Через зруйнований міст, що розташований перед КПВВ «Станиця Луганська»  з боку НКУУТ, цей КПВВ навіть у теплий час року був складним для перетину. Щоб подолати його, люди мусять переходити по ненадійних дерев’яних спорудах. Через дощі, холод та плин часу тимчасові споруди руйнуються, тож перетин мосту стає все більш небезпечним. Проте на самому КПВВ «Станиця Луганська» допомогу особам вчасно та ефективно надають працівники ДСНС. Зокрема, саме в їхньому наметі можна зігрітися та випити гарячого чаю.

КПВВ «Станиця Луганська», 23 листопада 2017 р.

БФ «Право на захист» звертається до Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Державної служби з надзвичайних ситуацій та військово-цивільних адміністрацій Донецької та Луганської областей з проханням терміново покращити умови очікування: зробити безпечнішим та комфортнішим для зимового періоду дорожнє покриття на КПВВ та забезпечити намети ДСНС обігрівачами/паливом та чаєм.[boc_img_gallery columns=”4″ fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”5682,5683,5684,5685″]