Зробити пожертву
Укр / Eng
22.10.20

Бенефіціар cлов’янського офісу БФ «Право на захист» разом із адвокатом організації подолав важкий та довгий шлях до оформлення паспорта громадянина України вперше: поновлення втрачених документів, суди, підтвердження громадянства. Лишався фінальний крок — для оформлення паспорта чоловіку треба було звернутися до Державної міграційної сужби (ДМС) у м. Бахмуті та надати всі зібрані упродовж двох років документи.

Але за кілька днів до визначеної дати, напередодні вихідних, із 66-річним чоловіком сталася біда — у нього перестала функціонувати одна нога, відтак він втратив можливість пересуватися самостійно навіть із палицею. Спеціальних засобів наш бенефіціар не мав, а придбати або отримати допомогу безкоштовно не міг через відсутність паспорта. Отже, уже з понеділка адвокату довелося шукати способи доставити чоловіка з міста Часів Яр (Бахмутськго району) до Бахмута та допомогти піднятися на третій поверх відділу ДМС, не обладнаного для відвідування маломобільних людей та людей із інвалідністю. Зважаючи на ситуацію з CoVID-19, було важко знайти транспорт для перевезення чоловіка, адже більшість організацій зараз не здійснює соціальний супровід власним транспортом. На пошуки витратили майже два дні.

На запит про допомогу відгукнулися в ГО «Проліска», які через CoVID-19 тимчасово не здійснюють перевезення, проте розшукали волонтера, який і відвіз чоловіка до Бахмутського ДМС. Також відгукнувся сусід нашого бенефіціара, який попри робочий день супроводив його від квартири до ДМС та у зворотному напрямку. За три тижні чоловіку знову доведеться відвідати ДМС і невідомо, з якими труднощами він матиме справу наступного разу.

Сьогодні жоден із відділів ДМС на півночі Донецької області, з якими доводилося працювати представникам БФ «Право на захист», не обладнаний належним чином або не обладнаний взагалі для відвідування особами з інвалідністю або маломобильними людьми. Деякі територіальні відділи розташовані на другому або навіть на третьому поверсі будівель, а отже люди іноді взагалі не можуть отримати такі необхідні послуги.