Зробити пожертву
Укр / Eng
23.07.18

4 липня 2018 року Європарламент та Рада ЄС затвердили надання Україні Четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС в обсязі 1 млрд. євро. Зараз Україна та ЄС погоджують Проект Меморандуму про взаєморозуміння, в якому буде визначений перелік умов, виконання яких є необхідним для отримання вказаної макрофінансової допомоги.

Як стало відомо БФ «Право на захист» із власних джерел, одним із пунктів меморандуму є затвердження Кабінетом Міністрів України Плану заходів щодо реалізації «Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року» (далі – Стратегія). Стратегію, нагадаємо, затвердили в листопаді 2017 року на вимогу міжнародних партнерів як одну з умов надання фінансової допомоги Україні. Однак документ має лише декларативний характер. Цілі, зазначені в ньому, мають бути реалізовані на основі плану заходів, який і досі не затверджений. Часу на це лишається усе менше, оскільки надання першого траншу очікують у вересні 2018 року

Над планом працює Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб. У квітні-травні 2018 року відбулися громадські обговорення проекту плану. БФ «Право на захист» надав свої пропозиції і зауваження щодо вирішення житлових питань, надання компенсації за зруйноване житло, виплат пенсій та соціальних питань для внутрішньо переміщених осіб.

Сподіваємось, найближчим часом план заходів буде затверджений із урахуванням пропозицій громадськості та рекомендацій ПАРЄ 2198 від 23.01.2018 щодо гуманітарних наслідків війни в Україні. Проте найголовнішим є те, щоб наведені в ньому заходи мали відповідні бюджетні асигнування та були реалізовані.