Зробити пожертву
Укр / Eng
09.11.17

Перетин КПВВ «Станиця Луганська» – нелегке випробування, особливо для людей похилого віку: декілька годин очікування в чергах, загальний піший перехід довжиною понад кілометр та  подолання зруйнованого моста, по якому люди змушені пересуватися за допомогою дерев’яних драбин та сходів.

Через це у людей, які перетинають лінію зіткнення, суттєво погіршується здоров’я, тож надання своєчасної медичної допомоги є вкрай необхідним. Але доступ до території між останнім українським блокпостом та самим КПВВ є обмеженим. Через відсутність лікаря людину необхідно на візку або каталці транспортувати до КПВВ для надання медичної допомоги, що в складних випадках може призвести до критичної втрати часу. Саме через те, що допомога не буда надана вчасно, на КПВВ «Станиця Луганська» помирають люди, про що періодично з’являються новини у ЗМІ.

Джерело фото: Преса України

Як негативні, так і позитивні практики у роботі КПВВ фіксують співробітники БФ «Право на захист» під час регулярного моніторингу умов перетину лінії зіткнення через КПВВ.

Так, у другій половині жовтня на КПВВ «Станиця Луганська» нами було зафіксовано питання скорочення надання  медичної допомоги: 19.10.2017 закінчився договір між ICRC та лікарем, який працював та надавав необхідну допомогу на нульовому блокпосту. За словами медсестер ICRC, без перевірки лікарем стану здоров’я, вони не зможуть надати необхідну допомогу та ліки особам, які звернуться до них.

Медичну допомогу на КПВВ можна отримати від єдиного лікаря, що знаходиться там за програмою «Лінія життя» від МБО «Міжнародна медична допомога» та ГО «Інститут миру» (з боку КУУТ, біля намету ДСНС) та  карети швидкої. Але необхідно вчасно дістатися до них, адже доступу за КПВВ вони не мають.

31.10.2017 за допомогою ICRC було обладнано медичний модуль біля нульового блокпоста КУУТ для осіб, які перетинають КПВВ. Окрім обладнання, також було надано 30 найменувань медикаментів. Звернутися за допомогою до медичного модуля можна було вже з 01.11.2017 року. Протягом всього часу роботи КПВВ у пункті знаходиться фельдшер ДСНС, який надає долікарську допомогу. Також є інвалідний візок та носилки для транспортування людей до швидкої. Це покращує ситуацію, але повноцінної медичної допомоги на цій ділянці дорожнього коридору так і немає.

БФ «Право на захист» звертається до органів влади та гуманітарних організацій сприяти покращенню умов транспортування осіб з особливими потребами шляхом збільшення кількості інвалідних візків.

Ми також закликаємо органи місцевої влади забезпечити належну медичну допомогу, зокрема присутність лікарів, на території між місцем перевірки документів та останнім українським блокпостом на постійній основі та покращити стан покриття території між КПВВ та останнім українським блокпостом.

БФ «Право на захист» наголошує: держава має турбуватися про своїх громадян, вживаючи всіх необхідних і якісних форм захисту і підтримки.  Адже цінність держави визначається цінністю її громадян.[boc_img_gallery fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”5350,5378,5379″]