Зробити пожертву
Укр / Eng
14.06.18

Сьогодні на КПВВ «Мар’їнка»  спостерігається велика черга людей, які перетинають КПВВ пішки, повідомляють монітори БФ «Право на захист».

Так, станом на 13:00  спостерігалася черга з понад 1 000 людей з боку НКУУТ.
З боку КУУТ у черзі перебувало орієнтовно 50 людей.

За словами Ігоря Шклярова та Євгена Кравчукамоніторів БФ «Право на захист», вже 11 людей звернулися за медичною допомогою до лікарів із Première Urgence Internationale (PUI), які працюють на КПВВ.

Лікарі оперативно надають першу медичну допомогу, але в деяких випадках доводиться викликати швидку допомогу та транспортувати людей до лікарні.

Основні причини звернень до лікарів – сонячні удари та різке зниження або підвищення кров’яного тиску, які трапляються через  тривале очікування в черзі.

Адже наразі за відсутності навісів та місць для сидіння, а іноді навіть без питної води, люди змушені стояти на «нульовому» блок-пості від 1,5 до 2,5 годин.

І  це при температурі повітря орієнтовно  +31 С!

Ми ще раз хочемо закликати тих, хто планує перетин лінії через КПВВ найближчим часом: будь ласка,  зверніть увагу на те, що температура повітря значно підвищилася, тож під час перетину КПВВ необхідно уберігатися від прямих сонячних променів за допомогою головних уборів, парасольок, тіні. Обов’язково необхідно взяти з собою воду, а людям, які мають хронічні захворювання, варто мати при собі необхідні ліки.

І знову нагадуємо: якщо комусь стало зле з боку в’їзду на КПВВ, обов’язково сповістить про це співробітників Державної прикордонної служби України (ДПСУ), які знаходяться біля шлагбаума. Вони, використовуючи засоби зв’язку, оперативно викличуть медиків.
Також можна самостійно звернутися до намету ДСНС, де співробітники дадуть вам можливість перепочити, а в той час викличуть бригаду медиків.
Головне, не затягувати із запитом на медичну допомогу: потрібно повідомити співробітникам КПВВ та оточуючим вас у черзі людям про погіршення самопочуття та відвідати модуль медиків.