Зробити пожертву
Укр / Eng
16.09.22

Ми відкриваємо реєстрацію на участь у грантовій програмі від  БФ “Право на захист”, яка реалізується за фінансової підтримки  The Swiss Agency for Development and Cooperation (SDC) та сприяння ACTED.

Якщо ви пишете на тему екології, співпрацюєте з українськими медіа та зацікавлені в створенні якісного матеріалу щодо проблеми забруднення водних ресурсів в Україні – завітайте на вебінар від наших експертів 20 вересня, надсилайте нам ідеї ваших медійних проєктів. 5 найцікавіших ідей отримають фінансову підтримку. 

Спільно з нашими партнерами ми оголошуємо конкурс на розробку створення та оприлюднення (публікацію, трансляцію в етері тощо) журналістських матеріалів, присвячених висвітленню проблеми забруднення водних ресурсів як наслідку війни в Україні. 

Кінцевою метою проєкту є поінформувати  українців про реальний стан справ щодо екологічних проблем у країні – зокрема, проблеми з водою, її якістю, доступністю в різних регіонах України, а також про те, як військові дії вплинули та впливатимуть надалі на якість найпотрібнішого для людини ресурсу – води. 

Для цього ми в межах проєкту «Зниження ризику стихійних катастроф в регіонах, які постраждали від конфлікту на сході України» реалізовуємо грантову програму, яка забезпечує  підтримку тематичних журналістських проєктів у двох напрямках:

  • фінансовому: ми надаємо фінансування підготовки та публікації матеріалів;
  • експертному –  в нашій команді працюють профільні експерти, які готові надавати коментарі та профільні консультації учасникам програми під час розробки матеріалів, які будуть створюватися учасниками проєкту. 

Як це працює? 

  1. Всіх охочих долучитися до проєкту та подати свої ідеї й отримати фінансування на їхню реалізацію ми чекаємо 20 вересня на вебінарі від наших експертів. Ми розкажемо про проблему забруднення водних ресурсів через війну, про основні фактори ризику (та, зокрема, про те, як внутрішня міграція впливає на доступність питної води в різних регіонах тощо). Зроблять це наші експерти. Також ми відповімо на технічні питання щодо участі у грантовій програмі* (інформація нижче!!!).

2. До  30-го вересня ми чекатимемо на ваші ідеї та пропозиції 

З-поміж поданих нам заявок буде відібрано 5 ідей, які отримають фінансування від  наших партнерів та нас – 52 000 гривень. 

3. Переможці матимуть півтора місяця на підготовку та публікацію матеріалів в межах грантової програми. Матеріали програми мають бути опубліковані/вийти в етер до 1 грудня 2022 року.

Наші очікування та пропозиції 

  1. Цікаві ідеї щодо висвітлення проблеми: ми не обмежуємо учасників грантової програми щодо ідей та форматів. Ви можете пропонувати створення відео-, аудіо- чи текстових матеріалів, або міксований продукт. Єдине обмеження – це тематика: висвітлення проблеми забруднення/нестачі води.
  2. Ви можете подавати як командну заявку, так і персональну – головне, аби  розрахували сили та ресурси. 
  3. Ви можете допрацьовувати ідеї ваших проєктів, звернувшися до наших експертів. Вони зможуть зорієнтувати вас щодо актуальності теми, джерел даних тощо.
  4. Ви зможете бути на оперативному зв’язку з нами на етапі подачі пропозиції та подальшої реалізації програми. 

Умови для учасників грантової програми: 

  1. Чітке дотримання тематики та якісний експертний підхід – без “хайпу” та маніпуляцій. 
  2.  Публікація матеріалів є  обов’язковою опцією в реалізації проєкту. Тож учасники на етапі подачі заявки мають зазначити медіа, де матеріал буде опубліковано. І гарантувати дотримання взятих на себе зобов’язань. 
  3. Матеріал попередньо має пройти узгодження з експертами та представниками проєкту в розрізі коректності подачі даних та їхньої інтерпретації(саме для цього наші експерти й працюють).
  4. В матеріал має бути інтегрований дисклеймер проєкту(лого та підпис щодо того, в межах якого проєкту було підготовлено матеріал. 

Якщо маєте питання та побажання – звертайтесь:

+38063 337 3773, [email protected] 

Вікторія Дей, координаторка проєкту

*Просимо звернути увагу, що обов’язковою умовою для участі в грантовій програмі також є попередня участь у вебінарі на тему: “Водні ресурси України:  наслідки збройного конфлікту в розрізі забруднення водних ресурсів, вплив внутрішньої  міграції на доступність води в Україні  та потенційні ризики в майбутньому”, який відбудеться 20 вересня о 16:00 в онлайн форматі на платформі ZOOM. Для реєстрації на вебінарі Ви можете скористатися посиланням на аплікаційну форму учасника.