Зробити пожертву
Укр / Eng
27.07.16

Співробітники слов’янського офісу БФ «Право на захист» Ганна Букрєєва, Сергій Шкрамада та Наталя Шевченко провели групові правові сесії для жителів смт. Кірове та м. Торецьк («сіра зона»). Юристи роз’яснили алгоритм подачі скарг до національних та міжнародних судових інстанцій з приводу отримання компенсації за зруйноване житло, а також відповіли на велику кількість запитань стосовно захисту прав ВПО в світлі останніх змін в законодавстві.

Основними питаннями були – поновлення виплат адресної грошової допомоги та пенсії. Людей хвилює питання, чи виплатять заборгованість з моменту звернення або порятунку прийдеться шукати у Феміди.

Найбільш болючою залишається проблема отримання компенсації за зруйноване житло. Адже з одного боку в законодавстві закріплена норма про отримання компенсації за пошкодження в результаті проведення АТО з державного бюджету, але фактично не існує механізму виплат цієї компенсації.

Серед інших питань, які цікавили людей стали: можливість оформлення субсидії на орендоване житло, алгоритм дій при призупиненні пенсії ВПО, документи, необхідні для звернення до суду з приводу встановлення факту смерті, консультація з приводу подання апеляційної скарги, визнання права власності на спадщину, подання цивільного позову в порядку кримінального провадження, виправлення помилки в кадастровому номері, що унеможливлює прийняття спадщини.

Юристи надавали консультації, допомагали складати звернення. В Торецьку  консультування проходило під відкритим небом, на лаві в парку.

Співробітники БФ «Право на захист» постійно здійснюють виїзди до населених пунктів сірої зони, де періодично чути відголоски війни. Метою таких виїздів є надання безоплатної правової допомоги постраждалому населенню.