Зробити пожертву
Укр / Eng
18.06.20

У вересні до Маріупольського офісу БФ «Право на захист» звернувся чоловік, Дмитро (ім’я змінене), у якого нещодавно помер батько. Померлий був пенсіонером та отримував страхові виплати, призупинені за життя.

Батько нашого бенефіціара усе життя працював на шахті, дістав кілька хронічних хвороб і у зв’язку з цим отримував допомогу – страхові виплати. Останні роки був прикутий до ліжка, тож не міг виїхати на підконтрольну уряду України територію для продовження отримання цих та пенсійних виплат. Відтак, подібно до багатьох інших громадян-внутрішньо переміщених осіб, втратив усі свої джерела доходу. Пощастило, що поруч був син, який піклувався про батька, допомагав по господарству, купував ліки, їжу тощо.

Одного дня батька не стало, тож Дмитро, як свідомий громадянин, почав оформлення спадщини. У померлого ж накопичилася певна сума заборгованості з пенсії. Вона й увійшла до складу спадщини.

Отримавши свідоцтво про право на спадщину за законом, Дмитро звернувся до Пенсійного Фонду для отримання коштів. Їх йому виплатили, але не всі — на 5 000 грн менше, аніж вказано у свідоцтві на спадщину. Він зажадав роз’яснень від спеціалістів Пенсійоного Фонду, які відповіли: «у сумі на залишок 5 000 грн виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії».

Юристи БФ «Право на захист» звернулися до суду за місцем перебування відповідача із позовною заявою «про стягнення суми пенсії, що належала пенсіонерові й залишилася недоотриманою у зв’язку з його смертю». Суд першої інстанції позовні вимоги задовольнив повністю. Тож ми очікуємо вступу в законну силу рішення суду в цій справі.

Паралельно розглядається справа «про стягнення успадкованої суми страхових виплат, що належала пенсіонерові й залишилася недотриманою у зв’язку з його смертю». Ми очікуємо, що суд стане на сторону позивача та підтвердить право на успадковані страхові виплати. Особливо, коли за такими справами вже висловився Верховний Суд. «Верховний Суд підтвердив право на спадкування страхових виплат, які мешканець тимчасово окупованої території не отримав за життя в справі № 642/6946/18».

Утім подробицями цієї історії ми обов’язково поділимося пізніше.