Зробити пожертву
Укр / Eng
23.06.22

Анастасії Григорівні – 72 роки. Війна застала її сім’ю у Запоріжжі, тож було прийнято рішення евакуюватися: Анастасія Григорівна разом із чоловіком, донькою та онуком знайшли прихисток у Чернівцях. Розгублена, налякана, стривожена – попри це, літня жінка мужньо тримається та підбадьорює своїх близьких, ставши для них справжньою опорою.

На жаль, незабаром після переїзду Анастасії Григорівні й самій стала потрібна допомога: у нашої героїні з’явилася необхідність у терміновій медичній підтримці. Річ у тім, що жінка має захворювання суглобів та пересувається за допомогою ходунків, відтак, потребує постійного спостереження та своєчасної підтримки здоров’я. Без цього людина з подібним діагнозом ризикує повністю втратити можливість самостійно рухатися.

До того ж жінка стикнулася також із неабиякими додатковими проблемами: у новому місті пошук лікаря, який міг би допомогти, став справжнім викликом, а поїздка до лікарні – серйознішою задачею, ніж могло б здатися на перший погляд. Водії таксі відмовили в транспортуванні через те, що в їхньому авто не було достатньо місця для перевезення ходунків.

Саме тому питання якнайшвидшого призначення візиту до лікаря надзвичайно гостро стало для близьких Анастасії Григорівни: на щастя, на допомогу прийшла мобільна група психосоціальної підтримки у Чернівцях.

Наші колеги терміново розпочали пошук фахових лікарів для Анастасії Григорівни: отримавши позитивний результат – надали послугу з транспортування та супроводу жінки до консультаційного відділення лікарні. Після огляду пацієнтці було призначено обстеження, за результатами якого лікар матиме змогу скласти для неї дієву схему лікування.

“Рух – це незалежність та важлива складова нашого життя. Анастасія Григорівна – дуже життєрадісна та активна жінка, і ми сподіваємося, що наша допомога стала в нагоді та буде вагомим внеском на шляху до її здоров’я”, – каже Наталія Ікім, соціальна працівниця БФ “Право на захист”.

Нагадаємо, що мобільні групи діють в рамках проєкту БФ “Право на захист” у партнерстві з ACTED Ukraine «Підвищення cтійкості та спроможності до подолання труднощів найбільш вразливими домогосподарствами, що постраждали від конфлікту на Сході України».